Nowy numer 12/2019 Archiwum

Koncert pamięci prof. Aleksandry Kościów dla wsparcia hospicjum

Stowarzyszenie "Hospicjum Opolskie" zaprasza. Zagrają absolwentki DIMK.

W najbliższą sobotę 11 listopada o godz. 14 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej rozpocznie się koncert muzyki organowej poświęcony pamięci prof. Aleksandry Kościów.

- Ten koncert jest szczególny, ponieważ jest poświęcony pamięci wychowawczyni wielu muzyków, która w tym roku przebywała w naszym hospicjum. Niestety, nie ma jej już z nami. Jej wychowankowie chcą ją w ten sposób uhonorować, a jednocześnie wspomóc hospicjum "Betania" i uczestniczyć w jesiennej kampanii hospicyjnej - mówi Jarosław Wach, dyrektor Centrum Opieki Paliatywnej "Betania".

Stowarzyszenie "Hospicjum Opolskie" od 7 lat na terenie Opola prowadzi kampanię "Hospicjum to też życie". - W tym roku również organizujemy szereg wydarzeń, które mają pomóc zmienić postrzeganie hospicjum i pokazać, że tutaj też żyją ludzie. Tegoroczna kampania przebiega pod hasłem: "Opiekun rodzinny nie musi być sam" i ma za zadanie podkreślać rolę opiekuna rodzinnego jako osoby bardzo pomocnej naszym ciężko chorym krewnym i znajomym. Chcemy też unaocznić, z jakimi problemami borykają się właśnie opiekunowie rodzinni, a także trochę im pomóc, organizując dla nich dzień profilaktyki zdrowotnej i szkolenie otwarte pt. "Jak zaopiekować się osobą obłożnie chorą" - tłumaczy dyrektor "Betanii".

W koncercie współorganizowanym przez parafię MB Nieustającej Pomocy i Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej wystąpią Julianna Petzuch, Anna Kasperek, Stefania Babik i Kornelia Cichoń. Koncert poprowadzi Gabriela Czurlok.

Wstęp wolny. Po koncercie wolontariusze będą zbierać datki na hospicjum, a w świetlicy hospicjum odbędzie się spotkanie dla opiekunów rodzinnych chorych będących pod opieką "Betanii".

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL