Nowy numer 2/2021 Archiwum

Mamy więcej, niż myśleliśmy

W niedzielę I Światowy Dzień Ubogich. Rusza inicjatywa "Zupa w Opolu".

„Mamy więcej niż myśleliśmy” - właśnie takimi słowami Paweł Szczabel i Magdalena Hołyk z Fundacji Brama poinformowali, że będzie pierwsza „Zupa w Opolu”.

Wczoraj w tekście „Ciepła herbata w centrum Opola” (TUTAJ) pisaliśmy o tym, że oboje marzą, by w najbliższą niedzielę, w Światowy Dzień Ubogich, przygotować dla bezdomnych i potrzebujących coś pożywniejszego niż herbatę. I że zapraszają wszystkich chętnych do współdziałania.

I dziś, chwilę przed 21.00, w świat poszła wiadomość, że będzie pierwsza „Zupa w Opolu”. Chęć włączenia się w jej przygotowanie wyrazili bracia franciszkanie, Duszpasterstwa Akademickie „Xaverianum” i „Resurrexit” oraz siostry szkolne de Notre Dame.

Chętni do krojenia, szatkowania, gotowania i pobycia razem mogą stawić się na Mały Rynek w najbliższą niedzielę o 13.50. Zupa będzie przygotowywana u sióstr szkolnych.

A potem już co sobotę w Opolu będzie robiona wspólnie zupa. Za każdym razem w innym miejscu, m.in. we wspólnotach, parafiach, duszpasterstwach, fundacjach. Ogólnie w tych wszystkich miejscach, gdzie są osoby chętne do działania, i gdzie jest zaplecze kuchenne.

"Działamy wspólnie, solidarnie i to jest świetna nowina" - napisali Magda i Paweł.

Więcej informacji na bieżąco na: Fundacja Brama Opole.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama