Nowy numer 12/2019 Archiwum

Trzymając Boga w dłoniach

Już w najbliższą niedzielę dzień skupienia mają nadzwyczajni szafarze Komunii św.

Doroczny dzień skupienia, na który zjadą się nadzwyczajni szafarze Komunii św. z całej diecezji, wypada zawsze w uroczystość Chrystusa Króla, czyli tym razem 26 listopada. Niedziela ta jest równocześnie ich świętem patronalnym.

Tegoroczne spotkanie rozpocznie się o 10.30 w kościele seminaryjno-akademickim (obok Wydziału Teologicznego UO i Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Drzymały 1a).

W programie przewidziana jest modlitwa różańcowa, czas na skorzystanie z Sakramentu Pokuty, Msza św. oraz wykład formacyjny. Zakończenie spotkania ok. 14.00.

Udział w dniu skupienia jako element formacji jest częścią zobowiązań, jakich się podjęli, jest też warunkiem przedłużenia możliwości dalszego sprawowania tej posługi w parafii lub w domach zakonnych (w przypadku sióstr).

Jest obowiązkowy dla tych szafarzy, którym z ostatnim dniem grudnia kończy się upoważnienie otrzymane od biskupa (ci przywożą ze sobą tylko pisemną prośbę parafii o przedłużenie, podpisaną przez księdza proboszcza lub rektora kościoła).

Równocześnie trwa kurs dla kandydatów na szafarzy. Msza św. z uroczystym upoważnieniem biskupa do pełnienia tej posługi sprawowana będzie w kościele seminaryjno-akademickim w niedzielę 10 grudnia o 14.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL