Nowy numer 42/2019 Archiwum

Gratka dla chórmistrzów

Profesor z Belgradu będzie w Opolu szkolić dyrygentów.

Najlepiej uczy się, obserwując i naśladując mistrzów, zwłaszcza jeśli przyjeżdżają specjalnie, by dzielić się swoimi umiejętnościami. Dlatego diecezja opolska zaprasza dyrygentów Euroregionu Pradziad na Warsztaty Chórmistrzowskie. Odbędą się one w poniedziałek 4 grudnia w godz. 15.30-17.30 w salach opolskiej Muzykologii (WT UO, Opole, ul. Drzymały 1a).

Część wykładową oraz zajęcia z udziałem Chóru „Schola Cantorum Opoliensis” poprowadzi prof. Biljana Radovanović Brkanović z Wydziału Muzyki w Belgradzie.

Jak pokazały wcześniejsze doświadczenia, współpraca z dyrygentami z zagranicy (z Czech, Japonii, USA) może pięknie owocować, a porozumienie się mimo różnych języków nie jest żadnym problemem.

Tym bardziej możliwość obserwacji pracy dyrygenta „na żywym organizmie”, czyli opracowywanie przez niego z chórem konkretnych utworów, to dla dyrygentów, chórmistrzów, zwłaszcza początkujących, okazja do cennych spostrzeżeń, zadawania pytań, uzyskania praktycznych wskazówek i uwag.

Zgłoszenia można przesyłać do 1 grudnia na adres e-mailowy dimk@diecezja.opole.pl. Warsztaty są bezpłatne.

- Projekt „Pochwała Muzyki” dotyczy rozwijania współpracy zespołów śpiewaczych pod Pradědem i Diecezji Opolskiej (zespołu Schola Cantorum Opoliensis). Obejmuje koncerty w Polsce i w Czechach, warsztaty po obu stronach euroregionu, udział w festiwalach, a obecnie przygotowywany jest wspólny koncert bożonarodzeniowy. Celem projektu jest wzajemny udział w koncertach i zgrupowaniach w celu pogłębienia współpracy w poznawaniu technik wokalnych, wymiany doświadczeń metodycznych kierowników chórów, wspólnych prób występów, a także poszerzenie repertuaru - podsumowuje Estera Baksik, Manager Public Relations Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu.

Projekt ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państw - Przekraczamy granice.

Szczegóły na stronie www.dimk.diecezja.opole.pl

Gratka dla chórmistrzów   Materiały organizatora

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL