Nowy numer 44/2020 Archiwum

Bądź jak św. Mikołaj: oddaj, co najcenniejsze

W najbliższą środę w Opolu "mikołajkowa" akcja oddawania krwi organizowana przez diecezjalne radio "Doxa".

- W tym roku to już szósta edycja akcji „Zostań św. Mikołajem - Oddaj krew”. Jest to akcja, do której żywię naprawdę wielki sentyment nie tylko dlatego, że już szósty raz ją organizujemy, ale dlatego, że widzę, jak wiele osób co roku chce się w nią włączyć. I to nie tylko znanych opolan, którzy w tym dniu oddają honorowo krew, ale też takich jak my, zwyczajnych ludzi, którzy przychodzą i oddają krew. Myślę, że zaczynamy zdrowo konkurować z „Wampiriadą”, i mam nadzieję, że litrów oddanej krwi będzie naprawdę dużo - mówi Sylwia Heisig-Brzana, szefowa działu promocji radia „Doxa”, które w najbliższą środę (6 grudnia) organizuje „mikołajkową” akcję oddawania krwi.

„Zostań św. Mikołajem - oddaj krew” odbywać się będzie na placu Wolności w Opolu, od godz. 10 do 16. W specjalnie na tę okazję ustawionym krwiobusie można będzie oddać krew, tym samym wspierając bank krwi RCKiK w Opolu.

- Na wszystkich będą czekały różne atrakcje. W tym roku zaangażowaliśmy szczególnie służby mundurowe: policję, straż pożarną, straż graniczną, inspekcję transportu drogowego, służby więziennej, straż obrony kolei. Wśród atrakcji będą m.in. pokazy samochodów policyjnych czy "trenażer", czyli możliwość sprawdzenia umiejętności strzeleckich - zachęca S. Heisig-Brzana.

Każdy krwiodawca dostanie ciepły posiłek i będzie miał możliwość zrobienia zdjęcia w świątecznie zaaranżowanej fotobudce.

W inicjatywie wezmą udział i wspierają ją znani opolanie ze świata polityki, sportu, kultury, sztuki i Kościoła.
Partnerami akcji są: Klub HDK PCK „Nasza Opolska Krew” przy Straży Granicznej i Klub HDK PCK przy Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Opolu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama