Nowy numer 41/2019 Archiwum

W "Gościu Opolskim" płyta z kolędami

Specjalnym dodatkiem do "Gościa Niedzielnego" w diecezji opolskiej jest płyta CD, na której kolędują artyści z Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej.

W 15 utworach zawartych na krążku pt. "...i Piękno zamieszkało między nami" kilkudziesięciu wokalistów i instrumentalistów starało się przekazać muzyką atmosferę Bożego Narodzenia.

Zawarte są tam znane i śpiewane przez wszystkich kolędy, mniej znane pastorałki i utwory bożonarodzeniowe w wykonaniu Gabrieli Blachy-Cupiał i kwartetu CDN. Śpiewają dzieci z Ogródka Muzycznego, działającego przy DIMK, chórzyści ze scholi Cantorum Opoliensis, gra orkiestra dęta i uczniowie kierunku organistowskiego.

Jest więc czego posłuchać, można wspólnie z chórzystami pośpiewać, albo zadumać się nad przesłaniem piosenki.

- To tak, jakbyśmy znaleźli się w państwa domach i towarzyszyli w świątecznym kolędowaniu - mówi Anna Sikora, dyrygentka i jedna z nauczycielek DIMK. Razem z chórzystami, orkiestrą i solistami, zapraszając do słuchania, życzy czytelnikom "Gościa" radosnych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.

Wykonawcy przygotowywali repertuaru już od września. Kilka dni intensywnego wysiłku wszystkich formacji po kolei. Powtarzanie do uzyskania jak najlepszego efektu kolejnych utworów, święta cierpliwość realizatora nagrań, Jakuba Garbacza i jego pomocnika z Ars Sonora Studio. Niespożyta energia dyrygentów chóru – Anny Sikory, Tadeusza Eckerta i orkiestry Bonus Sonus – Karoliny Peczkis i Krzysztofa Ligenzy.

I chwile, kiedy zmęczeni wykonawcy jeszcze bardziej opadali z sił, gdy na końcu nieźle wykonanej piosenki, kiedy wybrzmiewał ostatni akord nagle z oddali rozlegał się odgłos przejeżdżającej nieopodal karetki. A realizator stwierdzał „Było świetnie, ale trzeba powtórzyć, słychać tę syrenę...”

Soliści, dzieci, chórzyści, wreszcie kapelmistrzowie z orkiestrą, nagrania na organach kościoła pw. św. Michała Archanioła w Prudniku, z Gabrielą Blachą-Cupiał w Studio B1.

Wreszcie czekanie z niecierpliwością na efekt - płytę, która ukazała się w czwartek 14 grudnia. I pierwsze słuchanie jak wyszło...

Teraz zapraszamy do wspólnego kolędowania.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu Fundacji Gościa Niedzielnego.

"Gościa Niedzielnego" (nr 50/2017) z płytą można kupić w parafiach już w najbliższą niedzielę (gdzieniegdzie nawet szybciej) oraz w kioskach.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL