Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pójdźmy wszyscy do stajenki

Już św. Franciszek dostrzegł urok żywych szopek. A jeśli jeszcze uda się przy nich spotkać i pokolędować – święta robią się jeszcze cieplejsze.

Pójdźmy wszyscy do stajenki   Duże, niemal rzeczywistej wielkości postacie i mrok dokoła tworzą niezwykły klimat Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Boże Narodzenie to okazja do odwiedzenia żywych szopek, uśmiechnięcia się na widok najmłodszych podpatrujących zwierzęta. Atrakcja zwłaszcza dla dzieci, ale i dorośli nieczęsto mogą przenieść się wspomnieniami do lat dzieciństwa, kiedy to u babci bądź podczas wakacji mogli pogłaskać owieczkę czy kozę.

W żywych szopkach można będzie w tym roku zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt - jak renifery czy wielbłądy, osiołki, lamy, alpaki, osiołki, konie, kucyki, kozy, owce, drobniejsze zwierzęta domowe, a także różnorodne ptactwo: kaczki, gęsi, bażanty, ozdobne kurki i gołębie. Wszystko pięknie podświetlone, świątecznie udekorowane, z postaciami Świętej Rodziny, pastuszków i Trzech Króli w centralnym miejscu.

Takie atrakcje czekają na gości w Opolu-Szczepanowicach, Białej, Obrowcu i w Dziergowicach od Wigilii aż do 7 stycznia 2018 r.

Choć szopki można oglądać codziennie, od rana do wieczora, wybierając się tam, warto pojechać zwłaszcza wówczas, gdy organizowane jest kolędowanie bądź koncert bożonarodzeniowy.

W Opolu-Szczepanowicach, przy parafii św. Józefa (ul. Prószkowska 74), w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia o 15.30, przy żywej szopce odbędzie się 19. Opolskie Kolędowanie pod przewodnictwem biskupa opolskiego. (Praktyczna informacja – zaparkować można na pobliskim parkingu campusu Politechniki Opolskiej.) Nie jest planowane kolędowanie 30 grudnia - w informację w wydaniu papierowym wkradł się błąd.

Pójdźmy wszyscy do stajenki   Jak kolędować - to wspólnie! Na przykład w Opolu-Szczepanowicach... Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość W Białej, w parafii Wniebowzięcia NMP (ul. 1 Maja 8) po nabożeństwie bożonarodzeniowym z orkiestrą 25 grudnia o 15.00, będzie dalsze kolędowanie przy szopce, z okazją do skosztowania grzańca i pieczonej kiełbaski. Dzień później (26.12.) o 15.00 dzieci przedstawią jasełka, potem wszyscy przejdą do żywej szopki, tam będzie kolędowanie i zimne ognie, zaś w Nowy Rok będzie zorganizowane ognisko. Atrakcyjnie zapowiada się też popołudnie z Trzema Królami 6 stycznia (o tym napiszemy jeszcze osobno). Całą szopkę można w tym roku obserwować także online pod adresem www.kamerka.net.

W Dziergowicach kolędowanie przy żywej szopce rozpocznie się w drugi dzień świąt ok. godz.15.00. Później o łyk grzańca dla gości zadbają dziergowickie gospodynie.

W Obrowcu w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Boże Narodzenie o 14.30 będzie kolędowanie z jasełkami w wykonaniu najmłodszych. Tam również tegoroczny czas żywej szopki zakończy się mocnym akcentem - koncertem, orszakiem i wspólną zabawą (o tym również później).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL