Nowy numer 42/2019 Archiwum

Za Trzema Mędrcami

W Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie, Raciborzu i kilku mniejszych miejscowościach orszaki podążą do Dzieciątka Jezus. Gdzie?

Za Trzema Mędrcami   Trzej Królowie znów poprowadzą orszaki tam, gdzie poprowadzi ich gwiazda Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Przejdą ulicami miast i wiosek już w sobotę 6 stycznia 2018 roku.

Hasło tego Orszaku to „Bóg jest dla wszystkich”. – Chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu - tłumaczą hasło organizatorzy wydarzenia.

W czasie Orszaku odbędzie się też publiczna zbiórka pieniędzy pod nazwą „Mędrcy dla Wschodu”, z której dochód zostanie przekazany na wsparcie instytucji kulturalnych i edukacyjnych działających za wschodnią granicą lub na terenie Polski na rzecz wschodnich obywateli.

W Opolu Orszak Trzech Króli odbędzie się już szósty raz. Wyruszy o godz. 15.00 – z placu przy ul. Barlickiego (parking przed wejściem głównym do amfiteatru obok stawku Barlickiego). Trasa orszaku będzie wiodła od ul. Barlickiego, przez ul. Piastowską i Korfantego w kierunku dworca. Później uczestnicy skręcą w ul. Krakowską, przejdą przez pl. Wolności w stronę Rynku. Tam odbędzie się koncert: „Dzieci małemu Jezusowi”. O 17.00 w kościele oo. Franciszkanów z „Oratorium o Bożym Narodzeniu” Jana Sebastiana Bacha wystąpi Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski PUERI CLAROMONTANI oraz Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu. Szczegóły na: www.wk.diecezja.opole.pl

W Kędzierzynie-Koźlu, podobnie jak w ubiegłym roku Orszak Trzech Króli wyruszy o godz. 14.00 równocześnie z trzech miejsc w kierunku placu Wolności. Pierwszy - króla Kacpra od strony os. Piastów (z placu przed pływalnią przy al. Jana Pawła II 31); drugi - króla Baltazara, z placu przy kościele pw. św. Eugeniusza de Mazenod na Pogorzelcu (ul. Ligonia 22) a trzeci - króla Melchiora sprzed kościoła św. Mikołaja (ul. Judyma 1). Przed starostwem będzie inscenizacja wizyty w pałacu Heroda, hołdu i pokłonu Trzech Króli oraz wspólne kolędowanie.

Orszak w Raciborzu wyjdzie o godz. 14.00 z parkingu przy ul. Mariańskiej (obok kościoła św. Mikołaja). Przejdzie stamtąd, w drodze kolędując z orkiestrą na Rynek, gdzie nastąpi oddanie pokłonu Małemu Dzieciątku Jezus, Świętej Rodzinie, modlitwa o pokój oraz dalsze kolędowanie. Tam też nagrodzeni zostaną najlepiej przebrani uczestnicy. A o 18.15 w kościele św. Mikołaja odbędzie się koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, którym zakończą się obchody 800-lcia Raciborza. Poprowadzi go pochodzący z Raciborza aktor, Tomasz Solich a zagra m.in. sekcja instrumentów dętych Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic oraz uczniowie ze Szkoły Muzycznej w Rydułtowach.

Orszak w Nysie rozpocznie się o 15.00 przy kościele Wniebowzięcia NMP (przy Rynku Solnym) skąd uczestnicy powędrują na plac przed Bazyliką św. Jakuba i Agnieszki. Tam będzie wspólne kolędowanie.

Za Trzema Mędrcami   Po dotarciu na miejsce złożą pokłon Nowonarodzonemu Królowi Pokoju Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Orszaki organizowane są też w mniejszych miejscowościach:

W Białej orszak poprzedzi koncert o 15.00 w kościele parafialnym. Pochód wyruszy ok. 16.00–16.15, przejdzie wokół Rynku i uda się w stronę żywej szopki, gdzie będzie dalsze kolędowanie.

Orszak w Obrowcu rozpocznie się o 15.00 koncertem kolęd i pastorałek w kościele parafialnym (z kapelą góralską z Łodygowic orkiestrą oraz Lukasem Gogolem). Potem orszak przejdzie przez wioskę do sali Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie wystąpi Tomasz Dolski, będzie pokaz tańca, zabawa taneczna dla dzieci i dorosłych a ok. godz. 22.00 pokaz fajerwerków na molo przy stawie.

W Ostrożnicy barwny orszak ruszy o 15.00 z ul. Kopidolskiej. Przejdzie przez miejscowość, by spotkać Świętą Rodzinę i Nowonarodzonego na placu przy plebanii. Tam uczestnicy przełamią się opłatkiem i będą kolędować przy kawie, cieście i grzańcu.

W Prudniku orszak Trzech Króli wyruszy o godz. 12.30 z kościoła św. Michała, przejdzie przez Rynek, by na końcu dotrzeć do kościoła oo. Bonifratrów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL