Nowy numer 7/2019 Archiwum

O prawie trzy procent mniej

Dzisiaj opublikowane zostały dane na temat liczby uczestniczących w Mszach św. i przyjmujących Komunię świętą w roku 2016.

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego przedstawił dzisiaj najnowsze dane dotyczące życia Kościoła w Polsce. Są one opracowywane m.in. na podstawie liczenia wiernych. 

Z danych przedstawionych przez ISKK wynika, że wskaźnik dominicantes (uczestniczących w niedzielnej Mszy św.) w roku 2016 był najniższy od 1980 r.  i wyniósł 36, 7 proc. wiernych zobowiązanych do uczestnictwa. To o 3,1 proc. mniej niż w roku 2015.

W diecezji opolskiej ten spadek był nieco mniejszy. W roku 2016 dominicantes w naszej diecezji było 44,6 proc, a rok wcześniej - 47,3 proc. Pod względem dominicantes diecezja opolska jest na 9. miejscu w kraju.

Jeśli chodzi o wskaźnik communicantes (przystępujących do Komunii świętej) w 2016 r. w Polsce wyniósł on średnio 16 proc. (spadek o 1 proc. w stosunku do poprzedniego roku).

Natomiast  w diecezji opolskiej - która jest w tej kategorii statystycznej na 2. miejscu w kraju  - jest to 21,1 proc. (spadek o 1 proc. w porównaniu z 2015 r.).

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL