Nowy numer 8/2019 Archiwum

Naładowali duchowe baterie

Pełni wrażeń wrócili z 40. Europejskiego Spotkania Młodzieży młodzi z diecezji opolskiej.

Polacy stanowili jedną czwartą (4,9 tys.) wszystkich uczestników czuwania organizowanego przez Ekumeniczną Wspólnotę z Taizé. Z naszej diecezji pojechało tam na przełomie roku ok. 120 osób. Wśród nich ośmioosobowa grupa z Większyc – to dużo jak na niewielką, liczącą ok. 1000 wiernych parafię. – Na ESM jeździmy regularnie od 2012 r. Wtedy wybraliśmy się w trójkę – opowiada Przemysław Janik z tamtejszej parafii św. Urbana.

– Z roku na rok jeździ nas więcej, bo ci, którzy wracają, dzielą się wrażeniami i zachęcają kolejnych. Dodatkowo nasz proboszcz, ks. Krystian Glomb w tym roku zafundował nam w trakcie pobytu w Bazylei jednodniową wycieczkę do Zurychu jako nagrodę dla tych, którzy zdecydowali się jechać. Byłem na ESM piąty raz i uważam, że to najlepszy możliwy sposób spędzenia okresu świąteczno-noworocznego. Te spotkania dają mi energię na kolejne miesiące nowego roku – dodaje.

Po powrocie zgodnie mówią, że wybierają się na kolejne spotkanie do Madrytu. Choć tegoroczne ESM odbyło się w Szwajcarii, uczestnicy nocowali również tuż za granicą, w Niemczech czy we Francji. Jednym z najważniejszych momentów ESM była modlitwa o pokój na godzinę przed Nowym Rokiem, podczas tzw. Święta Narodów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL