Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jeśli śpiewać psalm - to dobrze

Ci, którzy chcą się przygotować do posługi psałterzysty, mogą się jeszcze zapisać na kurs.

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza na Kurs Psałterzystów. Jego celem jest kompetentne przygotowanie muzyczne oraz formacja osób wykonujących psalmy responsoryjne podczas Eucharystii.

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 stycznia.

Program kursu obejmuje 6 spotkań (od lutego do czerwca 2018 r.), podczas których uczestnicy wysłuchają wykładów z biblistyki, liturgiki, prawodawstwa muzyczno-liturgicznego i muzyki liturgicznej.

- Będą też, oczywiście, ćwiczenia z emisji głosu (indywidualnej i zbiorowej). Pomoże to podnieść uczestnikom umiejętności wokalne, a także poznać zasób melodii psalmowych - zachęca siostra dr Dolores Nowak PDDM z DIMK, To ona, muzykolog, z przygotowaniem w dziedzinie chóralistyki i emisji głosu, poprowadzi kurs.

Zajęcia odbywać się będą w soboty: tok zasadniczy od 10.00 do 14.00, tok skrócony od 11.40 do 14.00. w nowej siedzibie DIMK przy ul. Grunwaldzkiej 7 w Opolu w następujących terminach: 10 lutego, 24 lutego, 10 marca, 21 kwietnia, 19 maja i 2 czerwca.

Chętni powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie DIMK w zakładce Kierunki > Psałterzysta i przesłać go na adres e-mail: dimk@diecezja.opole.pl. Na pierwsze zajęcia należy przynieść też opinię proboszcza.

Kurs zakończy się obrzędem błogosławieństwa do pełnienia funkcji psałterzysty (tok zasadniczy po zdaniu egzaminu końcowego) lub otrzymaniem dyplomu ukończenia kursu (tok skrócony).

Szczegóły na stronie: www.dimk.diecezja.opole.pl.

Jeśli śpiewać psalm - to dobrze  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama