Nowy numer 12/2019 Archiwum

Jeśli śpiewać psalm - to dobrze

Ci, którzy chcą się przygotować do posługi psałterzysty, mogą się jeszcze zapisać na kurs.

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza na Kurs Psałterzystów. Jego celem jest kompetentne przygotowanie muzyczne oraz formacja osób wykonujących psalmy responsoryjne podczas Eucharystii.

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 stycznia.

Program kursu obejmuje 6 spotkań (od lutego do czerwca 2018 r.), podczas których uczestnicy wysłuchają wykładów z biblistyki, liturgiki, prawodawstwa muzyczno-liturgicznego i muzyki liturgicznej.

- Będą też, oczywiście, ćwiczenia z emisji głosu (indywidualnej i zbiorowej). Pomoże to podnieść uczestnikom umiejętności wokalne, a także poznać zasób melodii psalmowych - zachęca siostra dr Dolores Nowak PDDM z DIMK, To ona, muzykolog, z przygotowaniem w dziedzinie chóralistyki i emisji głosu, poprowadzi kurs.

Zajęcia odbywać się będą w soboty: tok zasadniczy od 10.00 do 14.00, tok skrócony od 11.40 do 14.00. w nowej siedzibie DIMK przy ul. Grunwaldzkiej 7 w Opolu w następujących terminach: 10 lutego, 24 lutego, 10 marca, 21 kwietnia, 19 maja i 2 czerwca.

Chętni powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie DIMK w zakładce Kierunki > Psałterzysta i przesłać go na adres e-mail: dimk@diecezja.opole.pl. Na pierwsze zajęcia należy przynieść też opinię proboszcza.

Kurs zakończy się obrzędem błogosławieństwa do pełnienia funkcji psałterzysty (tok zasadniczy po zdaniu egzaminu końcowego) lub otrzymaniem dyplomu ukończenia kursu (tok skrócony).

Szczegóły na stronie: www.dimk.diecezja.opole.pl.

Jeśli śpiewać psalm - to dobrze  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL