Nowy numer 42/2019 Archiwum

Klerycy zapraszają w niedzielę na koncert w Opolu

Kolędami i piękną szopką chcą jeszcze raz w tym roku przypomnieć wszystkim, że „Mały Jezus zsyła światu zdroje łask”.

Chór Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, pod dyr. ks. dr. hab. Grzegorza Poźniaka zaprasza na koncert kolęd. Odbędzie się on w niedzielę 28 stycznia w Kościele seminaryjno-akademickim na ul. Drzymały 1 w Opolu. Początek o godz. 17.00.

Coroczne koncerty bożonarodzeniowo-noworoczne kleryckiej braci są już tradycją opolskiego seminarium. To także forma ich podziękowania wiernym za całoroczne duchowe i materialne wsparcie udzielane seminarium duchownemu.

Słuchając kolęd będzie można podziwiać jeszcze efektowną szopkę, zbudowaną przez seminarzystów. A warto - zbudowana jest z naturalnych kamieni, piasku i mchów, pięknie podświetlona.

- W centrum znajduje się kamienna grota wykonana z kamieni wapiennych. W środku groty dostrzegamy ciemne tło - to aluzja do naszego szarego, codziennego życia. Jednak ciemność groty rozświetlana jest przez znajdujące się w centrum Dzieciątko Jezus. Podobnie jest w naszym życiu, rodzący się Jezus rozświetla mroki naszego życia i je wypełnia swoją obecnością - opisują swoje dzieło jej budowniczowie.

Klerycy zapraszają w niedzielę na koncert w Opolu   Tegoroczna szopka w kościele seminaryjno-akademickim Archiwum WMSD

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL