Nowy numer 43/2020 Archiwum

Śpiewająco nie tylko z muzyką

Wciąż jeszcze możesz zapisać się do chóru chłopięcego Pueri Cantores Opolienses. Albo przyjść w marcu ich posłuchać...

Na Opolszczyźnie ferie dobiegły końca. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej ma propozycję zajęć umuzykalniających dla chłopców.

- Zapraszamy wszystkich chłopców w wieku 7-12 lat do udziału w bezpłatnych zajęciach chóru chłopięco-męskiego. Wiemy, że dzieci są dziś zaabsorbowane różnymi dodatkowymi aktywnościami i że śpiewanie w chórze w obiegowej opinii nie uchodzi za zbyt atrakcyjne. Jednak jak wskazują doświadczenia i naszego chóru mieszanego i ogródka muzycznego - te zajęcia mogą być bardzo ciekawe, rozwijające i sprawiać masę frajdy! Warto spróbować - przyjść, przekonać się i najlepiej - zostać z nami - mówi Anna Sikora, dyrygentka i inicjatorka powstania chóru.

Przekonuje argumentując, jak pozytywnie zajęcia umuzykalniające wpływają na rozwój dziecka, jego kreatywność i zdolności i postępy w innych dziedzinach, np. matematyce, nauce języków obcych, koordynacji. Bo bywa, że dzieci są chętne do śpiewania, a rodzic wątpiąc w celowość tej aktywności, nie pozwala mu na udział w zajęciach.

Śpiewająco nie tylko z muzyką   Ci, którzy już ćwiczą przekonują, że jest super. Kto chce, niech dołączy i się przekona! Archiwum DIMK - Tymczasem śpiewanie, zwłaszcza w chórze niesamowicie otwiera. Bywa, że dziecko, na początku niemal wpychane do klasy, nieśmiałe po kilku miesiącach jest nie do poznania, zgłasza się do śpiewania solo, jest śmielsze, bardziej kontaktowe… Aż przyjemnie patrzeć na takie pozytywne przemiany - uśmiecha się dyrygentka.

Próby odbywają się we wtorki o 17.00 i w piątki o 16.20 w siedzibie Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej przy ul. Grunwaldzkiej 7 w Opolu.

Pierwsze efekty wspólnego muzykowania będzie można usłyszeć 18 marca bieżącego roku, o 15.00, w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Opolu-Chabrach odbędzie się koncert inaugurujący działalność chóru chłopięco-męskiego DIMK Pueri Cantores Opolienses, na który zapraszamy wszystkich mieszkańców Opola i Opolszczyzny.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie internetowej: www.dimk.diecezja.opole.pl w zakładce Chóry/Pueri Cantores Opolienses lub na profilu chóru pod adresem: www.facebook.com/PueriCantoresOpolienses.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama