Nowy numer 43/2020 Archiwum

Umowa podpisana, termin ustalony

55. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki odbędzie się w drugi weekend czerwca!

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podpisał dziś (w środę, 31 stycznia) umowę z Jackiem Kurskim, prezesem TVP, na organizację 55. edycji KFPP 2018 w Opolu.

Festiwal odbędzie się Amfiteatrze Tysiąclecia i potrwa od 8 do 10 czerwca.

Jaki będzie kształt festiwalu – okaże się wkrótce. Na razie prezydent Opola zapowiada odświeżenie jego formuły. Obiecuje, że nie zabraknie koncertów Hip Hop i Rock Opole, nowością będzie też program „Od Opola do Opola“.

Po ubiegłorocznych perturbacjach rozmowy w sprawie organizacji imprezy rozpoczęto pod koniec zeszłego roku. Poszły sprawnie i  – jak podkreśla prezydent Opola – nie bez znaczenia jest fakt, że Telewizja spełniła jeden z kluczowych postulatów o utworzeniu specjalnej rady artystycznej.

– Jeszcze wiosną ubiegłego roku zapowiadałem konieczność powołania rady, która czuwałaby nad poziomem artystycznym tej prestiżowej imprezy. Jednocześnie chciałbym podziękować pani Magdalenie Matyjaszek i panu Łukaszowi Śmierciakowi, którzy mocno pracowali na osiągnięcie tego porozumienia – informuje prezydent Wiśniewski. A na profilu facebookowym podsumowuje:- Historia polskiej piosenki będzie miała godną oprawę w roku stulecia niepodległości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama