Nowy numer 8/2019 Archiwum

Nie pusty obrzęd

Obchody Środy Popielcowej w Opolu po raz piąty miały kształt – wzorowanego na starodawnej rzymskiej tradycji – nabożeństwa stacyjnego.

Liturgia, której przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja, rozpoczęła się krótką modlitwą w kościele franciszkanów, po czym ruszyła procesja do katedry, gdzie biskup przewodniczył Eucharystii. – Obrzęd posypywania głów popiołem nie może być pusty. Rozpoczęcie Wielkiego Postu i praca wielkopostna nie może się ograniczyć tylko do zewnętrznej obrzędowości. Tu o nasze wnętrze chodzi! – podkreślał bp Czaja w kazaniu.

Dostępne jest 36% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL