Nowy numer 47/2020 Archiwum

Wspólne śpiewanie w Opolu-Wrzoskach

"Wrzosola" już wkrótce. Uwaga śpiewający w zespołach! Będą warsztaty. Zaprasza s. Dolores Nowak.

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej zaprasza śpiewające w zespołach wokalnych dzieci i młodzież na coroczne wspólne śpiewanie w Opolu-Wrzoskach - „Wrzosola’2018”.

- Tegoroczne, szesnaste już spotkanie będzie miało formę warsztatów wokalno-instrumentalnych, co będzie dla uczestników unikatową okazją obcowania z wykonywaną na żywo muzyką nie tylko wokalną, ale także instrumentalną - podkreśla muzykolog s. dr Dolores Nowak PDDM, która jako pracownik DIMK zajmuje się organizacją „Wrzosoli”.

Zajęcia będą prowadzone pod okiem muzycznych opiekunów oraz wysokiej klasy chórmistrzów, dyrygentów i kapelmistrzów. Będą to zajęcia związane z emisją głosu (zespołową i indywidualną) oraz śpiewu w zespole wokalnym wraz z orkiestrą dętą Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej Bonus Sonus.

Finałowym punktem imprezy będzie wspólna, otwarta prezentacja wyćwiczonych utworów wokalnych, instrumentalnych oraz wokalno-instrumentalnych podczas Mszy Świętej.

Warsztaty odbędą się w sobotę, 17 marca od godz. 9 do 13 w kościele św. Józefa Robotnika w Opolu-Wrzoskach. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 marca br.

- Tradycyjnie zapraszamy do udziału zwłaszcza schole liturgiczne, które wzbogacają swoim śpiewem liturgię, przede wszystkim liturgię mszalną - dodaje s. Dolores Nowak.

Regulamin XVI Przeglądu oraz karta zgłoszenia zespołu dostępne są na stronie Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej: www.dimk.diecezja.opole.pl

Tegoroczna edycja „Wrzosoli” współfinansowana jest z budżetu Miasta Opola.

Patronat honorowy nad Przeglądem objęli Biskup Opolski Andrzej Czaja i Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Wspólne śpiewanie w Opolu-Wrzoskach  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama