Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Krzyż i Eucharystia

Klerycy zapraszają na Misterium Męki Pańskiej. Bezpłatne wejściówki dostępne są w Opolu i Gliwicach.

"To jest bowiem Ciało moje, to jest bowiem kielich Krwi mojej…" - te słowa słyszymy na każdej Eucharystii i może często jest tak, że stają się one dla nas zwyczajne, codzienne, zwykle. A przecież są to słowa największego cudu, który podczas każdej Mszy Świętej dokonuje się na ołtarzu. Może czas się nad tym zastanowić? - stawiają pytanie klerycy z Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. I po raz pierwszy zapraszają na Misterium Męki Pańskiej.

Muzyczno-teatralne wydarzenie, w którego przygotowanie zaangażowało się 60 osób, będzie poświęcone tematyce Męki Pańskiej i Eucharystii. - Będziemy mogli zobaczyć to, co „niewidzialne”. Msza Święta to przecież uobecnienie Ofiary Chrystusa - wydarzenie, które łączy przeszłość i przyszłość, niebo i ziemię - przekonują klerycy.

Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w niedzielę 18 marca w auli WMSD w Opolu (nad kościołem seminaryjno-akademickim przy ul. Drzymały). Wstęp jest bezpłatny.

Przygotowanych zostało ponad 500 miejsc. Wejściówki można odbierać od środy 28 lutego w dwóch miejscach: w Opolu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Drzymały 1b (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00) oraz w Gliwicach w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II (obok katedry, od poniedziałku do piątku od 14.00 do 18.00).

- Mamy nadzieję, że Misterium Męki Pańskiej stanie się dobrym momentem, by wejść w Wielki Post jeszcze głębiej i jak najlepiej przygotować się do Wielkanocy - podkreślają twórcy wydarzenia. Będzie to też okazja do wielkopostnej jałmużny, ponieważ podczas spektaklu zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz Domowego Hospicjum w Opolu, z którym opolskie seminarium współpracuje od wielu lat.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy