Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wesoły Wędrownik. Pamięci Norberta Blachy

Koncert, a wcześniej warsztaty gospel w Głogówku.

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku zaprasza na VI Koncert „Wesoły Wędrownik” poświęcony twórczości Norberta Blachy. Koncert odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia o godz. 18.30 w sali widowiskowej MGOK-u. Wcześniej – w sobotę 21 kwietnia – rozpoczną się warsztaty gospel prowadzone przez Gabrielę Blachę. Na pianinie grać będzie Iwona Blacha-Durczok, na gitarze – Radek Pendziałek. Uczestnicy warsztatów wystąpią w koncercie finałowym „Wesołego wędrownika” wraz zespołem wokalno-instrumentalnym .

„Wesoły Wędrownik” poświęcony jest twórczości Norberta Blachy – kompozytora i aranżera, który czerpiąc z tradycji gospel i spirituals, pisał aranże utworów takich gwiazd, jak Stevie Wonder czy Ray Charles. Tworzył autorskie kompozycje w stylistyce będącej połączeniem pop, soul, jazz i gospel. Niektóre z tych kompozycji grane są na całym świecie, np. „Modlitwa o Pokój” (znana również jako „Obłoki ludzkich rąk”).

Norbert Blacha był m.in. wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach, organistą w gliwickim kościele Wszystkich Świętych, kierownikiem zespołu „Canate Deo” i twórcą festiwalu o takiej samej nazwie, laureatem wielu konkursów i festiwali, wielkim pasjonatem muzyki.

– Od chwili, gdy odszedł, każdego roku organizujemy koncert na dużej scenie, w bogatym składzie wokalno-instrumentalnym, który poprzez muzykę przybliża jego niecodzienny muzyczny świat – tłumaczą ideę „Wesołego Wędrownika” organizatorzy warsztatów i koncertu w Głogówku.

Udział w warsztatach można zgłaszać do 16 kwietnia. Zapisy pod numerem telefonu 784 028 363.

Szczegóły na: www.wesolywedrownik.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama