Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wołanie o wyzwolenie z piekła

Duszpasterstwo trzeźwości zaprasza na rekolekcje dla cierpiących z powodu uzależnienia.

- Uzależnienie dotyka dzisiaj nasze rodziny w sposób niewidzialny, zabiera nasze dzieci i młodzież, a także dorosłych. Młody człowiek, który przez klika godzin dziennie gra na komputerze w przysłowiowe „strzelanki”, staje się coraz bardziej agresywny, obojętny na ból drugiego człowieka. Kontakt z pornografią prowadzi niejednokrotnie do zachowań amoralnych i uzależnienia od sfery seksualnej. Bezkrytyczne korzystanie z nowych mediów produkuje nowych niewolników, powoduje cierpienie całych rodzin. Przybywa też coraz więcej młodych ludzi uzależnionych od używek, narkotyków, dopalaczy, alkoholu, energy drinków. Wielu naszych ojców i braci, którzy wyjechali do pracy zagranicę, wraca uzależnionych od alkoholu, samotne żony i matki także topią swoją samotność w alkoholu. Gdyby dobrze się rozejrzeć dookoła nas, to spotkamy wielu ludzi pijących szkodliwie albo ryzykownie w naszych rodzinach, miejscach pracy. Rekolekcje dla cierpiących z powodu uzależnienia mają być naszym uczynkiem miłosierdzia wobec tych, którzy stracili już wolność, godność, wobec tych, którzy tracą zdrowie, moralność, wiarę. Chcemy podać im dłoń poprzez naszą modlitwę, adorację, Komunię św., post. Chcemy o nich walczyć, przywrócić im wyzwolenie z nałogu, pomóc odzyskać godne życie - tłumaczy potrzebę oraz ideę rekolekcji dla cierpiących z powodu uzależnienia ks. Marcin Marsollek, diecezjalny duszpasterz trzeźwości i terapeuta.

Rekolekcję odbędą się od 22 do 24 marca (czwartek-sobota) w kościele pw. Ducha Świętego w Opolu-Winowie. Poprowadzi je ks. Marsollek. Spotkania rekolekcyjne będą się rozpoczynać o godz. 18.

- Nie musisz być uzależnionym, aby modlić się za uzależnionych, za dzieci z domu, gdzie rządzi alkohol, internet czy hazard. Cierpienie wynikające z uzależnienia niszczy całe społeczeństwa, rodziny i narody. W naszym kraju mamy zarejestrowanych około 2 mln ludzi uzależnionych. Rekolekcje trzeźwościowe mają być taką sztafetą miłosiernej modlitwy, wołaniem do Boga o wyzwolenie z piekła uzależnienia wielu naszych braci i sióstr i ustania bezsensownego cierpienia wielu niewinnych ludzi - zaprasza do udziału w rekolekcjach duszpasterz trzeźwości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama