Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dzieci zaprezentują swoje talenty

Patronem Festiwalu Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach będzie św. Stanisław Kostka.

Festiwal Pozytywnych Wartości po raz 8. odbędzie się w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach. Tym razem pod hasłem „Do wyższych rzeczy zostałem stworzony i dla nich winieniem żyć”.

- Św. Stanisław Kostka, który miał odwagę zawalczyć o swoje marzenia, jest patronem dzieci i młodzieży. Historia jego niedługiego życia może być dla nich cennym drogowskazem - mówi Marcin Jędorowicz czuwający nad przygotowaniami do festiwalu.

Impreza, podczas której zaplanowano galę konkursu muzycznego, warsztaty dla uczniów i spotkania integracyjne, odbędzie się w środę 9 maja od 9.00. Gościem specjalnym będzie raper ks. Jakub Bartczak.

Przed majową galą odbędą się zmagania konkursowe: muzyczne, plastyczne i literackie. Mogą w nich wziąć udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści. Zgłoszenia uczestnictwa w konkursie muzycznym przyjmowane są do 8 kwietnia, a eliminacje odbędą się 11 kwietnia. Z kolei prace na konkurs plastyczny i literacki można nadsyłać do 13 kwietnia. Zgłoszenia należy kierować na adres: pozytywnyfestiwal@gmail.com.

Pełna lista warsztatów, które odbędą się w ramach festiwalu, a także karty zgłoszeń do poszczególnych konkursów są zamieszczone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach.

- Celem naszego festiwalu jest promocja wśród młodych ludzi idei integracji i samorozwoju oraz bogatego świata najistotniejszych wartości międzyludzkich, takich jak prawda, dobro, piękno, szacunek. Dzieje się to za pomocą prostych środków: piosenki, tańca, małych form plastycznych oraz literackich, a także twórczych warsztatów - mówi Marcin Jędorowicz.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama