Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dzieci z serca

To pasjonujący reportaż. Opowieść o tym, jak można zatroszczyć się o bezbronne życie. To przede wszystkim książka, w której miłość wylewa się z każdej stronnicy.

Ale nie jest to książka cukierkowa. O nie! Jest to książka bardzo życiowa i prawdziwa, bo jej bohaterowie to ludzie z krwi i kości, którzy żyją tu, na Opolszczyźnie.

Dzięki Magdalenie Guziak-Nowak, dziennikarce „Przewodnika Katolickiego” i redaktor naczelnej młodzieżowego czasopisma „Droga”, czytając „Dzieci z serca”, jesteśmy zaproszeni do spotkania z małżeństwami, które w Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia pełniły bądź pełnią zadanie rodzin zastępczych. Każdy rozdział to opowieść kolejnego małżeństwa. Przedstawiają dzieci, którym otworzyli drzwi swoich domów, opowiadają o tym, jak dzięki tym maluszkom zmieniło się ich życie. Ze zdjęć patrzą na nas ludzie o ciepłych spojrzeniach, którzy przeszli wiele trudności, ale którzy mają ręce pełne dobra. Poznajemy też Weronikę, która jest adoptowaną księżniczką swoich kochanych rodziców. Poznajemy rodzinę adopcyjną Kasi i Pawła, ale poznajemy też historie kobiet, które swoją przystań znalazły w Domu Matki i Dziecka w Opolu-Grudzicach. Tu odzyskały godność, nadały nowy kierunek swojemu życiu. Mówią, że siostry elżbietanki nie prowadziły ich za rączkę, ale otwarły furtkę, do której musiały dojść same. Książkę dopełniają opowieści o tych, którzy w Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia pracują, a raczej poprzez pracę realizują wezwanie Pana Jezusa do służenia bliźnim. S. Marianna Lyga mówi o codzienności w Domu Matki i Dziecka, Barbara Słomian odpowiada na pytania o adopcję. Jest również rozmowa z ks. Jerzym Dzierżanowskim, który od 25 lat – taki jubileusz w tym roku świętuje DFOZ – stał się „cichym bohaterem” dla wielu dzieci, małżeństw i całych rodzin. „Jubileusz Fundacji i wszystkie wspaniałe rzeczy, które przez ostatnich 25 lat udało nam się zorganizować, to nie są tylko moje zasługi, ale efekt stuprocentowego zaangażowania wielu wspaniałych ludzi i darczyńców” – podkreśla ks. Dzierżanowski. Magdalena Guziak-Nowak, Dzieci z serca, Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia, Opole 2018, s. 176.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama