Nowy numer 47/2020 Archiwum

Radujmy się zwycięstwem Pana

Życzenia wielkanocne biskupa opolskiego Andrzeja Czai.

Za pośrednictwem mediów bp Andrzej Czaja przekazał życzenia wszystkim mieszkańcom diecezji opolskiej. Oto ich treść:

Drodzy Diecezjanie!

Znaleźliśmy się znowu w pięknym czasie radości paschalnej.

Dzwony jakby radośniej wybrzmiewają w naszych kościołach. Pozdrawiamy się słowami „Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!”.

Wystrój w naszych świątyniach jest nader czytelny: na eksponowanym miejscu świeca paschalna – symbol Chrystusa Zmartwychwstałego, a także Jego figura z bardzo czytelnym uniesieniem prawego ramienia.

Zwiastuje psalmista:

„Prawica Pańska wzniesiona wysoko

Prawica Pana moc okazała”.

Jest więc bardzo wiele powodów do rozradowania się. I tego nade wszystko życzę: radujmy się zwycięstwem Pana a także Jego orędziem. On przecież mówi w naszą stronę: zmartwychwstałem i zawsze jestem z Tobą. Mówi do każdego z nas.

Rozradujmy się także Jego miłością, której potęga w zwycięstwie nad piekłem, śmiercią i szatanem się objawiła. I rozradujmy się perspektywą nowego życia, która jest przed nami.

Niech więc nie zabraknie radości w naszych sercach i domach. Niech zwyciężą pokój, miłość i nadzieja ponad podziałami, trudnościami, obawami.

Niech Boży Duch - wielki dar Zmartwychwstałego Pana - przezwycięży to, co w nas grzeszne i małe, i napełni mocą wiary. Wiary w Boga, ale też w człowieka - nowego, przemienionego od dnia chrztu. Niech umocni w nas wiarę w lepszy świat, a także wiarę w życie na wieki.

Pójdźmy w naszą codzienność zwiastując słowem i życiem: Bóg żyje i jest z nami. Alleluja!

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama