Nowy numer 49/2020 Archiwum

Miłosierdzie w pudełku

Co kryją pakiety miłosierdzia, które młodzież z duszpasterstwa "Droga na szczyt" będzie rozdawać w niedzielę w Nysie?

Miłosierdzie w pudełku   Przygotowanie pakietów miłosierdzia to spore wyzwanie dla młodych i ich duszpasterza, ale atmosfera przy pracy - jak zawsze świetna! Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Wszystko to podczas Misterium Koronki do Miłosierdzia Bożego, które jest kulminacją projektu pt. „Otworzyć Drzwi Nadziei Kluczem Miłosierdzia”. Wspólna modlitwa z bp. Andrzejem Czają będzie miała miejsce w Niedzielę Miłosierdzia (8 kwietnia) w kościele Wniebowzięcia NMP w Nysie (przy Rynku Solnym) o 17.00.

- Wśród honorowych gości prócz księdza biskupa będzie też pan Roman Kluska (filantrop i biznesmen, twórca jednej z największych firm komputerowych w Europie, dziś hodowca owiec i producent owczych serów) i Misjonarze Domu Nadziei. Będzie też Krzyż ŚDM, relikwie św. o. Pio, św. Rity, św. Jana Pawła II, św. Faustyny Kowalskiej i bł. Marii Luizy Merkert - zaprasza ks. Roman Dyjur, współorganizator wydarzenia.

A co się będzie działo? Prócz wspólnej modlitwy nastąpi prezentacja uczynków miłosierdzia, wręczenie świec ŚDM, poświęcenie i rozdanie Pakietów Miłosierdzia. W pełnej gotowości są już zespoły muzyczne, a także wolontariusze, którzy przygotowują jeszcze ostatnie pudełka.

Wolontariusze włożyli w ich przygotowanie mnóstwo energii: - Na przykład Jolka wzięła do domu ok. 200 pudełek i potem cały weekend z rodziną je składała. Michał przez kilka dni projektował wszystkie grafiki, przygotowywał do druku, a potem wszyscy drżeliśmy, czy wszystko wyjdzie, jak należy. Teraz trzeba to wszystko przewiązać, powkładać do pudełek… - przyznaje ks. Roman. - Mamy nadzieję, że te materiały przydają się osobom, które je otrzymają, że przez nie dotknie je Boża łaska - dodają młodzi.

Miłosierdzie w pudełku   Pakietów z uczynkami miłosierdzia nie powinno zabraknąć dla nikogo, kto weźmie udział w niedzielnej koronce w Nysie Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Jednak już dzień wcześniej - w sobotę 7 kwietnia w samo południe młodzież razem z nyskimi elżbietankami zaprasza potrzebujących na uroczysty obiad (bezpłatne wejściówki są u sióstr). Po części dla ciała będzie i coś dla ducha - chętni będą mogli od 13.00 do 16.00 skorzystać z sakramentu pokuty, zaś o 17.00 w Nyskim Domu Kultury rozpocznie się występ znanego mima, Ireneusza Krosnego (bilety - cegiełki za 25 i 30 zł dostępne są w DM „Droga Na Szczyt” i w kasie NDM). A w niedzielę popołudniowe uroczystości poprzedzi Msza św. w Kępnicy (o 10.00).

Pudełka miłosierdzia zawierają elementy, które są wypełnieniem prawie wszystkich uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała.

- Dla głodnych - piernikowe klucze, dla spragnionych - wizytówka o „zawieszonej kawie” w Nysie, ulotka o rekolekcjach i z placówkami pomagającymi w różnych problemach (nałogi, kryzysy małżeńskie), folder z rachunkiem sumienia, informacja o Ranczu Nadziei, świadectwo, serduszka z napisem „Dobro wraca” - zdradzają część zawartości młodzi.

A to nie koniec, bo uzupełniają je dodatkowe działania, jak kiermasz odzieży, odwiedziny więźniów i chorych, modlitwa za żywych i zmarłych…

- Pudełek jest 2 tysiące, więc dla każdego wystarczy - zapraszają wolontariusze.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama