Nowy numer 44/2020 Archiwum

Poszli za Nim

Tak w parafii NSPJ w Opolu w wielkanocny wtorek dzielili się spotkaniem z Jezusem Zmartwychwstałym.

Spotkanie z Jezusem jest ważne i potrzebujemy go, ale to spotkanie musi mieć kontynuację. Tak jak Eucharystia, która kończy się słowem: idźcie, nie siedźcie tutaj. Idziemy podzielić się radością z tego, że jako ludzie słabi, ze słabą wiarą, spotkaliśmy Tego, który nas przemienia – mówił o. Grzegorz Kramer, proboszcz parafii NSPJ w Opolu. Duszpasterz zaprosił wiernych uczestniczących w wieczornej Mszy św. do wyjścia za Najświętszym Sakramentem na ulice miasta, by na polecenie Jezusa, tak jak Maria Magdalena, pójść do braci. – Pójdziemy dziś, by raczej pokazać niż powiedzieć. Pokazać, że idziemy za Tym, który jest ważny. Dlatego On pójdzie pierwszy. A my idziemy zawsze za Nim, nie przed Nim – przekonywał o. Kramer. – Bóg nas nie wysyła jako tych, którzy wszystko wiedzą, jako tych, którzy są silni w wierze, którzy są jakimiś mocarzami, którzy nigdy nie upadają. Nic z tych rzeczy. Idziemy z Nim. I to jest nasza siła – podkreślał. I tak się stało.

Po zakończeniu Eucharystii młodsi i starsi poszli za Najświętszym Sakramentem ulicami Czaplaka, Grunwaldzką, Żeromskiego i Oleską. Szli chodnikami, między przechodniami, radośnie śpiewali o Jezusie, który z martwych powstał, i modlili się za miasto, za spotykane osoby, by i one miały łaskę spotkania ze zmartwychwstałym Panem. – Jeśli pojawi się taka pokusa, że jesteśmy lepsi od spotykanych osób, to walczcie z nią. Nie jesteśmy bardziej wierzący, nie będziemy składać jakiegoś niesamowitego świadectwa, manifestować naszej wiary. Idziemy tylko podzielić się radością z tego, że jako ludzie słabi, ze słabą wiarą, spotkaliśmy Tego, który nas przemienia. Niech taka intencja nam towarzyszy – wskazywał o. Grzegorz Kramer.

Po powrocie do kościoła przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlił się za Opole i jego mieszkańców, za tych, którzy się źle mają, za rządzących, a także za Kościół w Opolu. A potem zaprosił wszystkich chętnych do kawiarenki na herbatę i rozmowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama