Nowy numer 41/2019 Archiwum

Tajemnica przyciągania

Apostołowie spotkali zmartwychwstałego Pana przy stole. Diakoni stali z trzech diecezji szukali Go w Babicach.

Siedmiu diakonów stałych z archidiecezji katowickiej oraz diecezji gliwickiej i opolskiej, tworzących metropolię górnośląską, spotkało się 19 kwietnia na wielkanocnym konwencie w kościele św. Anny w Babicach. Wydarzenie co roku odbywa się w innym miejscu – tym razem była to parafia, z której pochodzi Marek Czogalik, pierwszy diakon stały w diecezji gliwickiej. Wieczornej Eucharystii przewodniczył pomocniczy biskup opolski Rudolf Pierskała. Jak zauważył, liczba uczestników spotkania odpowiada siedmiu pierwszym diakonom Kościoła, których ustanowili apostołowie.

W homilii biskup wyjaśnił również, że konwent nawiązuje do szukania zmartwychwstałego Jezusa przez apostołów. – Apostołowie spotkali Go przy stole, gdy byli razem. Dlatego diakoni przyjechali tu, żeby się spotkać, razem modlić i wymienić różnymi przeżyciami – wyjaśnił. Następnie tłumaczył odczytywany tego dnia fragment Ewangelii wg św. Jana: „Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał”.

– Tak dzieje się też współcześnie, że do Jezusa i do Kościoła trzeba przyciągać. To nie jest sprawa indywidualna, prywatna (...). Tajemnicą Bożego działania jest, dlaczego jednych bardziej przyciąga, a innych mniej. Ale my mamy w tym uczestniczyć, to nasze zadanie – mówił biskup. Zaznaczył jednak, że nie chodzi o popychanie – „idź do kościoła”, „idź do spowiedzi” itp. – lecz o to, by przykład naszego życia przyciągał innych do Boga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL