Nowy numer 42/2019 Archiwum

Piękne brzmienia

Nagrania z muzyką organową docenione.

Dwie płyty z serii „Organy Śląska Opolskiego” realizowanej przez Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zostały nagrodzone podczas XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie. Otrzymały wyróżnienia nagrody FENIKS – przyznawanej przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich autorom, instytucjom i mediom popularyzującym książkę religijną, w kategorii „Muzyka chrześcijańska – muzyka klasyczna”.

Pierwszą z wyróżnionych płyt jest „Deus meus refugii mei rupes” (19. wolumin serii) nagrana przez Kubańczyka, Moisésa Santiestebana Pupo – hawańskiego organistę katedralnego. Zagrał on na organach katedry opolskiej przed remontem jej wnętrza. Płytę wydało Wydawnictwo Świętego Krzyża. Druga to „Solum Car*l*men”, zawierająca improwizacje w wykonaniu prof. Jaroslava Tůmy, wybitnego organisty z Pragi. Ich nagranie odbyło się w kościele Księżnej Zofii w Pokoju tuż po zakończeniu remontu organów.

Płytę wydało Wydawnictwo Sindruk; to 18. wolumin serii. Oba nagrania zostały zarejestrowane przez Ars Sonora Studio.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL