Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zmarł ks. Arkadiusz Nogielski

Przez ostatnie dwanaście lat był proboszczem w Gierałtowicach. Zmarł po czterech miesiącach pobytu w hospicjum "Betania".

27 kwietnia rano zmarł ks. Arkadiusz Nogielski (lat 50), proboszcz parafii św. Szymona i Judy Tadeusza w Gierałtowicach.

Śp. ks. Arkadiusz Nogielski urodził się 18 maja 1967 r. w Krapkowicach, w rodzinie Alojzego i Krystyny z d. Kotowska. W 1974 r. rozpoczął naukę w szkole podstawowej w Malni, a w międzyczasie uczęszczał również do szkoły muzycznej I st. Edukację muzyczną kontynuował w Studium Organistowskim w Opolu. Po złożeniu egzaminu dojrzałości w 1984 r. w Liceum Zawodowym w Krapkowicach wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Nysie. Święcenia kapłańskie przyjął 20 czerwca 1992 r. w katedrze opolskiej z rąk biskupa Alfonsa Nossola. Po święceniach był wikariuszem w parafiach: Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku (1992-1996), św. Wawrzyńca w Głuchołazach (1996-2000) oraz Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich (2000-2004). W 2004 r. został mianowany proboszczem parafii św. Jadwigi w Żelaznej w dekanacie grodkowskim. Po dwóch latach objął parafię św. Szymona i Judy Tadeusza w Gierałtowicach (dekanat Łany).

Od kilku lat zmagał się z bardzo poważną chorobą nowotworową - glejakiem mózgu. Od ponad czterech miesięcy przebywał w opolskim hospicjum „Betania”.

We wtorek 1 maja o godz. 14.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Malni, rodzinnej parafii śp.ks. Arkadiusza, odprawiona zostanie Msza św. żałobna.

Eksportacja odbędzie się we wtorek 1 maja o godz. 16.30 w kościele pw. św. Szymona i Judy Tadeusza w Gierałtowicach, a pogrzeb – w środę 2 maja o godz. 11.00 w kościele pw. św. Szymona i Judy Tadeusza w Gierałtowicach. Liturgii pogrzebowej będzie przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama