Nowy numer 48/2020 Archiwum

Violetta Porowska kandydatką na prezydenta Opola, Patryk Jaki - na włodarza Warszawy

Prezes PiS ogłosił już najważniejsze kandydatury do wyborów samorządowych 2018.

Kandydatką Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola została Violetta Porowska, obecnie pełniąca funkcję wicewojewody opolskiego.

Tych i innych kandydatów na prezydentów najważniejszych miast ogłosił 26 kwietnia, podczas konferencji prasowej, Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

W gronie kandydatów znalazł się też Patryk Jaki, poseł ziemi opolskiej i obecny wiceminister sprawiedliwości, który będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta w stolicy.

Violetta Porowska jest absolwentką szkoły pielęgniarskiej, ukończyła politologię o specjalizacji administracja rządowa i samorządowa na Uniwersytecie Opolskim, była dziennikarką radiową i właścicielką firmy medycznej i doradczej. Wicewojewodą jest od 2016 roku, wcześniej była radną wojewódzką a przedtem radną miejską z ramienia PiS w Opolu, a także pełnomocnikiem wojewody opolskiego ds. integracji europejskiej, równouprawnienia oraz problemów społecznych. W 2010 roku walczyła już o fotel prezydenta Opola, uzyskując w pierwszej turze trzeci wynik (18,5% głosów).

Wybory samorządowe 2018 odbędą się jesienią.

Pozostałe partie jeszcze oficjalnie nie zgłosiły swoich kandydatów. Gdy to zrobią - będziemy o tym informować.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama