Nowy numer 46/2018 Archiwum

Rajd rowerowy z Opola do Babci

Zbliża się Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Górę św. Anny.

Odbędzie się w sobotę 12 maja z inicjatywy Radia Doxa. Organizatorzy zapraszają pielgrzymów indywidualnych i grupy rowerowe. Msza św. rozpocznie się o 13.00 w bazylice św. Anny. Po niej przewidziano atrakcje dla uczestników pielgrzymki przed Domem Pielgrzyma.

W ramach pielgrzymki z Opola na Górę św. Anny tradycyjnie rowerzystów poprowadzi Opolski Klub Turystyki Rowerowej „Rajder”, który zapewnia pilotaż, apteczkę pierwszej pomocy, pomoc przedmedyczną w drobnych urazach oraz pomoc techniczną roweru.

Zbiórka o 8.45 na placu przed kościołem Świętych Apostołów Piotra i Pawła (od strony placu Mickiewicza). Trasa (około 35 kilometrów) będzie prowadzić przez Grudzice i Malinę do Kamienia Śląskiego, gdzie będzie półgodzinny odpoczynek i modlitwa. Dalej przez Siedlec i Ligotę Dolną na Górę św. Anny.

Powrót grupowy do Opola tą samą trasą, a przyjazd na miejsce około 19.00. Można też wrócić pociągiem ze Zdzieszowic.

Z placu Mickiewicza o 11.00 wyruszy również grupa kolarzy szosowych, do których o 11.15 można dołączyć przy Rondzie Jerzego Szczakiela. Jak podkreślają organizatorzy, kolarze szosowi pojadą z prędkością zazwyczaj nieosiągalną dla przeciętnego amatora dwóch kółek.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy