GN 50/2018 Archiwum

Rok jubileuszowy św. Alojzego Gonzagi

W Turkowie (dekanat Branice) jest jedyny kościół pod wezwaniem tego świętego w naszej diecezji.

Stolica Apostolska zatwierdziła Rok Jubileuszowy ku czci św. Alojzego Gonzagi, który rozpoczął się 9 marca br., a zakończy 9 marca 2019 r. Rok Jubileuszowy został ogłoszony z okazji 450-lecia urodzin św. Alojzego Gonzagi.

To patron m.in. studentów i ministrantów, jeden z trzech najmłodszych jezuickich świętych (obok m.in. św. Stanisława Kostki). Św. Alojzy pochodził z książęcej rodziny i wbrew jej woli wstąpił do zakonu jezuitów. Zmarł, mając 23 lata (21 czerwca 1591 r.) w wyniku choroby, którą zaraził się, opiekując się chorymi podczas epidemii dżumy w Rzymie.

Penitencjaria Apostolska wydała dekret, na mocy którego wszystkie kościoły na świecie, które noszą tytuł św. Alojzego Gonzagi, stają się od 9 marca 2018 r. do 9 marca 2019 r. miejscami uzyskania odpustu zupełnego.

W naszej diecezji jedynym kościołem noszącym wezwanie św. Alojzego jest kościół parafialny w Turkowie (dekanat Branice). Tamtejszy proboszcz ks. Piotr Sługocki serdecznie zaprasza do nawiedzenia tego kościoła i uzyskania odpustu. Można to zrobić w ramach sprawowanych tam liturgii w każdy czwartek o godz. 18.00, w niedzielę o 9.30 (z wyjątkiem 20 czerwca – Msza św. o godz. 12.00 i 22 lipca – Msza św. o godz. 8.00).

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy