Nowy numer 43/2020 Archiwum

Docenieni przez uczniów

Tytuł Bohatera Katechezy Diecezji Opolskiej otrzymało dwoje nauczycieli…

Decyzją Kapituły plebiscytu, w której zasiada m.in. bp Rudolf Pierskała, nagrodzeni zostali: Eliza Nowak - katechetka w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach oraz Adam Kała - katecheta w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich.

Przyznane zostało również wyróżnienie za pracę z osobami niepełnosprawnymi dla Anny Kupińskiej - katechetki w Zespole Szkół Specjalnych w Opolu.

„Eliza Nowak zaraża pozytywną energią, potrafi zmotywować do działania, ma duże poczucie humoru, doskonale rozumie uczniów, potrafi znaleźć wyjście z każdej trudnej sytuacji, zawsze znajdzie czas na pomoc drugiemu człowiekowi, a nawet zwierzakowi” - czytamy w zgłoszeniu przygotowanym przez uczniów. „Lekcje religii prowadzone są w ciekawy sposób, ponieważ pani jest otwarta na pytania nas - uczniów, a potem wspólnie z nami szuka na nie odpowiedzi. Potrafi zmotywować do nauki, z pełnym zaangażowaniem przygotowuje do konkursów religijnych - napisali gimnazjaliści. Wymienili też liczne inicjatywy, w które katechetka ich angażuje.

Adam Kała   Adam Kała
Katecheta w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich

„Adam Kała pomaga każdemu człowiekowi tak jakby był jego bratem czy siostrą. Nie jest obojętny na los drugiego człowieka. Stara się rozwiązać problem ze swoimi podopiecznymi tak, jakby byli jego dziećmi” - czytamy w zgłoszeniu. Wymienione zostały m.in. imprezy o charakterze sportowo-religijnym, w których organizację katecheta się włącza, m.in. Turniej Św. Jacka w Strzelcach Opolskich.

Wręczenie nagród obędzie się w czwartek 17 maja podczas Gali Wydziału Katechetycznego, na której uhonorowani zostaną uczniowie - tegoroczni laureaci konkursów religijnych.

Plebiscyt organizuje Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Patronat honorowy objęli bp Rudolf Pierskała i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama