Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zmiany personalne

Dzisiaj bp Andrzej Czaja wręczył dekrety nominujące, przenoszące lub odwołujące proboszczów oraz nominacje wikariuszy w kilkudziesięciu parafiach naszej diecezji. Są także zmiany dotyczące instytucji diecezjalnych.

Podajemy listę zmian, które wejdą w życie 23 sierpnia (chyba że zaznaczono inaczej)

ZMIANY W INSTYTUCJACH DIECEZJALNYCH

Ks. Adam Kondys – z dniem 1 września 2018 r. kapelanem Sebastianeum Silesiacum – Zespołu Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego w Kamieniu Śląskim;

Ks. Tomasz Rehlis – oddelegowany z dniem 1 września 2018 r. do pracy dydaktyczno-naukowej na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego;

Ks. Andrzej Ochman – z dniem 1 września 2018 r. odwołany z funkcji kapelana Sebastianeum Silesiacum – Zespołu Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego w Kamieniu Śląskim i mianowany rezydentem przy parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach;

Ks. Mateusz Dąbrowski – odwołany z funkcji wikariusza parafii Trójcy Świętej w Leśnicy i mianowany referentem kancelarii Kurii Diecezjalnej w Opolu;

Ks. Łukasz Knosala – odwołany z funkcji wikariusza parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku i mianowany duszpasterzem akademickim w Duszpasterstwie Akademickim „Resurrexit” przy kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu.

NOMINACJE PROBOSZCZOWSKIE

Ks. Wojciech Janus – mianowany z dniem 1 kwietnia 2018 r. proboszczem parafii św. Jadwigi Śląskiej w Żelaznej;

Ks. Joachim Ottinger – odwołany z urzędu proboszcza parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Nieznaszynie i mianowany proboszczem parafii Św. Anny w Chałupkach;

Ks. Ryszard Podsiadło – odwołany z urzędu proboszcza parafii Św. Michała Archanioła w Poznowicach i mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Bolesnej w Kędzierzynie-Koźlu (Kłodnicy);

Ks. Roman Smolarz – odwołany z urzędu proboszcza parafii Trójcy Świętej w Opawicy i mianowany proboszczem parafii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nieznaszynie;

Ks. Józef Zwarycz – odwołany z urzędu proboszcza parafii Wszystkich Świętych w Starym Paczkowie i mianowany proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Zębowicach;

Ks. Jacek Biernat – odwołany z urzędu proboszcza parafii Trójcy Świetej w Włodzieninie i Św. Józefa Robotnika w Wojnowicach (ex currendo) i mianowany proboszczem parafii Św. Anny Opolu-Chmielowicach;

Ks. Zbigniew Gajewski – odwołany z urzędu proboszcza parafii Świętej Rodziny w Samborowicach i mianowany proboszczem parafii św. Jana Nepomucena w Opolu;

Ks. Adrian Jańczyk – odwołany z urzędu proboszcza parafii Św. Marcina w Starym Lesie i mianowany proboszczem parafii Wszystkich Świętych w Brożcu;

Ks. Sławomir Kwiatkowski – odwołany z urzędu proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Kazimierzu i mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Bogdanowicach;

Ks. Jan Golba – odwołany z urzędu wikariusza parafii Św. Mikołaja w Raciborzu i mianowany proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Kazimierzu;

Ks. Marcin Cytrycki – odwołany z funkcji duszpasterza akademickiego DA „Resurrexit” w Opolu i mianowany proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach;

Ks. Mariusz Pełechaty – odwołany z urzędu wikariusza parafii Ducha Świetego w Krapkowicach-Otmęcie i mianowany proboszczem parafii Trójcy Świętej w Opawicy;

Ks. Jarosław Karpa – odwołany z urzędu wikariusza parafii Św. Wawrzyńca w Głuchołazach i mianowany proboszczem parafii Trójcy Świętej we Włodzieninie i św. Józefa Robotnika w Wojnowicach (ex currendo);

Ks. Andrzej Przybyła – odwołany z urzędu wikariusza parafii Narodzenia NMP w Głubczycach i mianowany proboszczem parafii Świętej Rodziny w Samborowicach;

Ks. Krzysztof Romański – odwołany z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Korfantowie i mianowany proboszczem parafii św. Michała Archanioła w Poznowicach;

Ks. Marcin Dobrzański – dotychczas duszpasterz w Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii zostaje mianowany proboszczem parafii Wszystkich Świętych w Starym Paczkowie;

Ks. Daniel Maksymowicz – odwołany z urzędu wikariusza parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ligocie Turawskiej i mianowany proboszczem parafii św. Szymona i Judy Tadeusza w Gierałtowicach;

Ks. Zbigniew Gielczowski – dotychczas posługujący duszpastersko w Portugalii zostaje mianowany proboszczem parafii św. Marcina Biskupa w Starym Lesie;

Ks. Brunon Zgraja – wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego zostaje mianowany proboszczem parafii św. Józefa Robotnika w Myślinie;

NOMINACJE WIKARIUSZOWSKIE

Ks. Marcin Adamiec – odwołany z obowiązków wikariusza parafii wikariusza parafii Bożego Ciała w Oleśnie i mianowany wikariuszem parafii św. Jacka w Opolu;

Ks. Rafał Prusko – odwołany z obowiązków wikariusza parafii bł. Czesława w Opolu i mianowany wikariuszem parafii św. Dominika w Nysie;

Ks. Janusz Sobiś – zostaje mianowany wikariuszem parafii św. Mikołaja i św. Franciszka Ksawerego w Otmuchowie;

Ks. Wojciech Kępkowski – odwołany z obowiązków wikariusza parafii św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Korfantowie;

Ks. Mateusz Wieczorek – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Michała Archanioła w Prudniku i mianowany wikariuszem parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Kędzierzynie-Koźlu (Sławięcicach);

Ks. Dariusz Domerecki – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku i mianowany wikariuszem parafii Bożego Ciała w Oleśnie;

Ks. Artur Kasprzycki – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Kluczborku i mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu;

Ks. Marcin Pilch – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu i mianowany wikariuszem parafii św. Wawrzyńca w Głuchołazach;

Ks. Zygmunt Nagel – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu i mianowany wikariuszem parafii Narodzenia NMP w Głubczycach;

Ks. Dominik Mamełka – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu i mianowany wikariuszem parafii Marii Magdaleny w Dobrodzieniu;

Ks. Dominik Paterak – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Wita, Modesta i Krescencji w Pietrowicach Wielkich i mianowany wikariuszem parafii bł. Czesława w Opolu;

Ks. Kamil Ponikowski – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu i mianowany wikariuszem parafii św. Mikołaja w Raciborzu;

Ks. Krzysztof Kozimor – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Jacka w Opolu i mianowany wikariuszem parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ligocie Turawskiej;

Ks. Mateusz Podkówka – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Karola Boromeusza w Opolu i mianowany wikariuszem parafii MB Wspomożenia Wiernych w Kluczborku;

Ks. Bartosz Radecki – zostaje mianowany wikariuszem parafii Ducha Świętego w Krapkowicach (Otmęcie);

O. Innocenty Marek Rusecki OFM – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Piusa X Papieża i Św. Marii Goretti w Kędzierzynie-Koźlu i mianowany wikariuszem parafii Św. Jana Chrzciciela w Raciborzu;

Ks. Grzegorz Świecarz SAC – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu i mianowany wikariuszem parafii św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu;

O. Mirosław Prochera OFM – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Ducha Świętego i Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu i mianowany wikariuszem parafii Św. Karola Boromeusza w Opolu;

Ks. Bogdan Węgrzyn CMSA – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Bożego Ciała w Oleśnie i mianowany wikariuszem parafii św. Piusa X Papieża i Św. Marii Goretti w Kędzierzynie-Koźlu.

KAPŁANI SKIEROWANI NA STUDIA SPECJALISTYCZNE

Ks. Mateusz Kandzia - dogmatyka (KUL)

Ks. Michał Ludewicz - patrologia (KUL)

KAPŁANI PODEJMUJĄCY POSŁUGĘ W INNYCH DIECEZJACH

Ks. Ryszard Hanaczewski – odwołany z obowiązków rezydenta przy parafii Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy i oddelegowany z dniem 1 września 2018 r. do pracy duszpasterskiej w ramach Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii;

Ks. Mariusz Gawłowski – odwołany z obowiązków wikariusza parafii Św. Jana Chrzciciela w Raciborzu i oddelegowany z dniem 1 września br. do posługi kapłańskiej w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma