Nowy numer 43/2020 Archiwum

Bóg dba o nas

Czasem trudno nam uwierzyć, że nasz świat jest dla wszystkich: białych i czarnych, biednych i bogatych, chorych i zdrowych, sprawnych i mniej sprawnych.

Bóg tak go stworzył, że każdy ma swoje jedyne i niepowtarzalne miejsce. Trzeba tylko uwierzyć, że On dba o nas w każdej minucie życie. Chociaż życie nie jest usłane różami, uśmiechamy się, wiedząc, że Bóg czuwa. Natalia i Robert Cieślikowie poznali się przy kościele w Prudniku. Miłość od pierwszego wejrzenia. Mimo różnych opinii chcieli być razem. Natalia, mając 14 lat, zachorowała na raka złośliwego. Trudne leczenie trwało około 3 lat, a zakończyło się amputacją nogi. W tym trudnym czasie nigdy nie opuszczała jej rodzina i nigdy też dziewczyna nie rozstawała się z Różańcem. To wyzdrowienie uznają za cud.

Natalia twierdzi, że jej życie jest pełne cudów Boga. Pierwszym jest sam dar życia, potem jej wyzdrowienie, a następnie kochający mąż, który jest dla niej największą ostoją. Po kilku latach małżeństwa urodził się im upragniony syn Igor. Po urodzeniu ważył 990 gramów. Nikt nie wierzył, że tak malutkie dziecko będzie żyło.

Dziś Igorek ma 7 lat. Robert i Natalia z uporem powtarzają: – Życie jest pełne cudów, bo Bóg o nas dba; dlatego nigdy nie wolno nam się poddawać. Można zgodzić się na chorobę czy na życie bez jednej nogi, kiedy przeżywa się miłość trwałą i bezgranicznie ufa się Bogu. Natalia ma protezę na amputowanej nodze i czuje się wartościową kobietą. Razem z mężem wierzą głęboko, że ważne jest tylko, by zapełnić świat dobrocią i miłością do Boga i drugiego człowieka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama