Nowy numer 42/2019 Archiwum

I tylko żal...

W Modzurowie przynajmniej kibice spisują się świetnie.

Choć wyniki smucą, prawdziwi fani kibicują aż do finału. Tak jak w Modzurowie, gdzie przy kościele pw. Trójcy Świętej działa Parafialna Strefa Kibica. O miejscowości zrobiło się głośno, kiedy to na czas piłkarskich mistrzostw świata w Rosji proboszcz przesunął godzinę odprawiania wieczornej Mszy św. Ksiądz Joachim Kroll przyznaje, że od zawsze był zapalonym kibicem. – Pochodzę ze sportowej rodziny, grałem w piłkę ręczną i nożną, w seminarium byłem kapitanem drużyny i do teraz przeżywam każdy mecz, zwłaszcza Polaków. A że nie tylko ja, stąd pomysł, by przesunąć godzinę Mszy św. To nic wielkiego, a dzięki temu można się skupić na modlitwie, nie rozpraszając się tym, co na boisku.

Kapłanowi zależy też, by odciągnąć trochę młodych od internetu, pokazać im wspólne kibicowanie, zarazić pasją do sportu. Stąd pomysł na zorganizowanie strefy kibica – z parafianami ustawił w salce ławki, zamontował telewizor, przyozdobił na biało-czerwono. Kibice dopisali, na mecz otwarcia (z grillem i słodkościami) przyszły całe rodziny. Atmosfera była świetna, zapał do kibicowania też, zwłaszcza wśród pań, jedynie wynik nie satysfakcjonował, podobnie kolejny. Mimo to proboszcz zachęca do wspólnego śledzenia rozgrywek. Sam kibicuje zwykle drużynie, która ujmie go swoją grą, kunsztem taktycznym, dokładnością podań, stylem gry. – Kościół to wspólnota wspólnot, buduje ją też na przykład przeżywanie razem meczy piłki nożnej. Dlatego prosiłem tych, którzy nie pasjonują się nią, by byli wyrozumiali i zrozumieli tę pasję – tłumaczy. – To wspaniały pomysł, ja zwykle kibicuję, gdy gra Polska, na inne mecze zerkam, ale tu się dopinguje z rodziną, znajomymi – przyznaje Helena Kampik. – Fajnie jest tu z innymi. Sami też gramy w piłkę. Naszym się nie udało, ale będziemy kibicować do końca mundialu – deklarują Marcel, Dominik i Dawid (10 i 11 lat).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL