Nowy numer 44/2020 Archiwum

Będzie radośnie, misyjnie i w afrykańskich klimatach!

Na VI Spotkanie z Afryką zapraszają do Raciborza Młodzi dla Kamerunu.

Będzie radośnie, misyjnie i w afrykańskich klimatach!   Festyn misyjny pod tą nazwą, organizowany przez raciborską młodzież, odbędzie się w niedzielę 1 lipca przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.

- Festyn jest częścią Ogólnopolskiego Projektu Misyjnego Młodzi dla Kamerunu, a jego celem jest zebranie pieniędzy na budowę dalszej części kompleksu edukacyjnego w Baffoussam (Kamerun). Jak dotąd udało się już zebrać 35 tys. złotych, ale potrzebne jest dwa razy tyle - mówi Sandra Niemiec, organizatorka „Spotkań z Afryką”.

W programie m.in. koncerty Studia Muzyki i Piosenki ARS i kwartetu smyczkowego 4ever spotkanie ze Stowarzyszeniem Artystyczno-Społecznym "Pracownia Przyszłości" oraz wiele atrakcji w wiosce misyjnej.

Impreza rozpocznie się o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i modlitwą przed ikoną Matki Bożej Kazańskiej w języku cerkiewnosłowiańskim.

Po niej, o 15.30, wystąpią artyści ze studia ARS, o „Pracowni Przyszłości” opowiedzą wolontariusze ze stowarzyszenia (16.15), o 16.30 zaprezentuje się kwartet smyczkowy 4ever a od 17.10 będzie czas na różne zabawy i animacje misyjne.

W trakcie całego wydarzenia w kościele będzie trwała adoracja przed Najświętszym Sakramentem, a o 18.00 punktem centralnym spotkania będzie Msza św.

Wioska misyjna już zaprasza do kącika misyjnego na gry i zabawy dla dzieci, „dychę na misje", czyli wspólne robienie różańców, na bańki mydlane i malowanie buziek. Będzie też dmuchany zamek, sklepik, kawiarenka ze słodkościami, stanowisko grillowe, warsztaty malowania i fotobudka.

Dodatkowo w trakcie imprezy będzie też zbiórka kapsli na protezę nogi dla Teresy.

Pełny program imprezy tutaj.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama