Nowy numer 8/2019 Archiwum

Był festyn, będzie i szkoła

Raciborskie Spotkanie z Afryką przyczynia się do budowy szkoły w Kamerunie.

Trochę mydlin i sznurka, a ile radości...   Trochę mydlin i sznurka, a ile radości... Fot. Dariusz Nowak i Katarzyna Mandera To już szósty festyn misyjny zorganizowany przez raciborską grupę Młodzi dla Kamerunu. Tym razem afrykańskie domki, namioty stanęły przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu. Rozpoczęło się Koronką do Bożego Miłosierdzia, zakończyło Eucharystią, a w międzyczasie było sporo opowiadania o pracy misyjnej i wolontariacie w kraju i w Afryce, stoisko misyjne z różnymi cegiełkami i gadżetami.

W afrykańskiej wiosce był kącik dla najmłodszych, z którego dzieci wychodziły z pięknie pomalowanymi buziami czy własnoręcznie zrobionym różańcem. Czas umilały występy młodych wokalistów ze Studia Piosenki, Muzyki Studio Muzyki, Piosenki i Teatru ARS, kwartetu smyczkowego „4ever” czy Zespół Wokalny Miraż, a jeśli ktoś zgłodniał, odwiedzał pełną pyszności kawiarenkę.

Na scenie pojawiły się formacje prezentujące różnorodne style muzyczne   Na scenie pojawiły się formacje prezentujące różnorodne style muzyczne Fot. Dariusz Nowak i Katarzyna Mandera – Mimo zmęczenia każdy z wolontariuszy był zadowolony z udanej akcji, której zorganizowanie nie było wcale łatwe. Dziękujemy księdzu proboszczowi Adamowi Rogalskiemu za udostępnienie miejsca i okazaną nam życzliwość – podsumowuje Sandra Niemiec, koordynatorka MdK w Raciborzu.

W sumie uzbierali podczas tej imprezy 4 673 zł, które zostaną przeznaczone na dalszą budowę kompleksu edukacyjnego w Baffoussam (Kamerun).

– Część tego kompleksu już stoi, jest to przedszkole. Udało nam się zgromadzić również pieniądze na pensje dla nauczycieli. Dzieci w tym przedszkolu się już uczą. Pozostaje do dokończenia szkoła. Jest to dotychczas największy nasz projekt i wiedzieliśmy, że będzie wymagał więcej cierpliwości, czasu i pokory. Jednak choć małymi krokami chcielibyśmy dokończyć to dzieło, pomóc dzieciom, by miały lepsze możliwości i mogły godniej żyć. Półtora roku temu podczas naszej wyprawy misyjnej przekazaliśmy 21 tys. zł – dodaje wolontariuszka. - Nie było łatwo, ale się udało - przyznają wolontariusze   - Nie było łatwo, ale się udało - przyznają wolontariusze Dariusz Nowak i Katarzyna Mandera

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL