Nowy numer 33/2020 Archiwum

Rozpoczynają się obchody 75. rocznicy rzezi wołyńskiej

Już dziś wieczorem w Niemodlinie uroczysty capstrzyk.

Dzisiaj, 10 lipca, w przeddzień 75. rocznicy rozpoczęcia rzezi wołyńskiej i jednocześnie Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej w Niemodlinie o 21.45 odbędzie się uroczysty capstrzyk pamięci. Tułowickie Towarzystwo Historyczne zaprasza pod pomnik na pl. Obrońców Przebraża w Niemodlinie. W programie – złożenie kwiatów, zapalenie zniczy i odśpiewanie hymnu państwowego.

Następnego dnia, 11 lipca, w tym samym miejscu o 17.30 odbędą się uroczystości miejskie. W programie wystąpienia okolicznościowe, składanie kwiatów, Apel Pamięci. Niemodlińskie uroczystości ku czci ofiar rzezi wołyńskiej rozpoczną się Mszą św. w kościele Wniebowzięcia NMP o godz. 16.

Natomiast wojewódzkie obchody Dnia odbędą się w Opolu i rozpoczną Mszą św. o 12.00 w kościele franciszkanów. Potem uczestnicy uroczystości przejdą w asyście pocztów sztandarowych na opolski rynek, gdzie przed ratuszem odbędzie się dalszy ciąg uroczystości. Zakończenie planowane jest na 14.00.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama