Nowy numer 8/2019 Archiwum

Rozpoczynają się obchody 75. rocznicy rzezi wołyńskiej

Już dziś wieczorem w Niemodlinie uroczysty capstrzyk.

Dzisiaj, 10 lipca, w przeddzień 75. rocznicy rozpoczęcia rzezi wołyńskiej i jednocześnie Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej w Niemodlinie o 21.45 odbędzie się uroczysty capstrzyk pamięci. Tułowickie Towarzystwo Historyczne zaprasza pod pomnik na pl. Obrońców Przebraża w Niemodlinie. W programie – złożenie kwiatów, zapalenie zniczy i odśpiewanie hymnu państwowego.

Następnego dnia, 11 lipca, w tym samym miejscu o 17.30 odbędą się uroczystości miejskie. W programie wystąpienia okolicznościowe, składanie kwiatów, Apel Pamięci. Niemodlińskie uroczystości ku czci ofiar rzezi wołyńskiej rozpoczną się Mszą św. w kościele Wniebowzięcia NMP o godz. 16.

Natomiast wojewódzkie obchody Dnia odbędą się w Opolu i rozpoczną Mszą św. o 12.00 w kościele franciszkanów. Potem uczestnicy uroczystości przejdą w asyście pocztów sztandarowych na opolski rynek, gdzie przed ratuszem odbędzie się dalszy ciąg uroczystości. Zakończenie planowane jest na 14.00.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL