Nowy numer 33/2020 Archiwum

Chcemy przeprosić za złe sianie słów

Przed wrześniową pielgrzymką Ann i Hann zapraszamy na siedem spotkań z Ewangelią.

Przez siedem następnych sobót będą się tu pokazywać teksty (pierwszy - dzisiaj po południu) o. Antoniego K. Dudka z klasztoru na Górze Świętej Anny. Doktor historii Kościoła, pisarz, franciszkanin. Wiele miejsc go widziało - Racibórz, Gliwice, Wrocław, Prudnik, Legnica, Rodos, bazylika Grobu Pańskiego, klasztor na Górze Nebo...

Specjalnie dla nas o. Antoni napisał na to lato siedem rozważań nad Ewangelią. Rok temu zrobił (prawie) to samo.

W tym roku - jak i w poprzednim - będzie to duchowe przygotowanie do drugiej pielgrzymki kobiet i dziewcząt o imionach Anna lub Hanna, która odbędzie się na Górze Świętej Anny 8 września. Czytać może każdy: czy wybiera się na tę pielgrzymkę, czy nie.

- W tym roku zapraszamy też panie, które zostały ochrzczone i otrzymały imię Maria, czyli córki św. Anny. Zapraszamy Marie, bo dzień pielgrzymki, 8 września, to dzień urodzin Matki Zbawiciela. To dzień Matki Bożej Siewnej. Chcemy dziękować, że dał nam taki śliczny prezent - Maryję! Będzie z nami Szymon Hołownia, który podzieli się przemyśleniami na temat, kim jest dla niego babcia Jezusa i Jego mama. Córki i wnuczki - czekamy na was, bo też będziemy chcieli przeprosić Boga i ludzi za złe, bezmyślne używanie słów. One zdradzają człowieka. Za złe „sianie” słów. Żeby nam przebaczył gadulstwo, wylewanie pomyj, niemądre rozmowy, świńskie dowcipy, prymitywne gadanie, chamskie odzywki, przekleństwa. Za gorszenie słowami. Będzie też modlitwa za mężczyzn, którzy zabili dziecko, a z tego się nie spowiadają. Zapraszam w imieniu moich braci, a opiekunów tego miejsca na tę pielgrzymkę - zachęca o. Antoni K. Dudek.

Do sanktuarium zapraszamy oczywiście nie tylko na pielgrzymkę Ann i Hann, ale przez cały rok.

„Gość Opolski” jest patronem Pielgrzymki Ann i Hann.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama