Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Zobaczyć rzeczy takimi, jakimi są

Siedem letnich spotkań z Ewangelią. Spotkanie pierwsze.

Zaczniemy od niewidomego Bartymeusza, który siedzi w rowie obok drogi, po której biegnie życie. Ciągle tęskni, nie boi się ludzi. Nie boi się ruszyć ze swojego miejsca w nieznanym kierunku, nie boi się krzyczeć. Chce zobaczyć rzeczy takimi, jakie są. Nie ma jednak siły, by zobaczyć inaczej, choć bardzo chce, by coś odmieniło się w jego życiu.

Bartymeusz uczy mnie każdego dnia, że jeżeli mam jakieś marzenia, tęsknoty, to trzeba im wyjść naprzeciw. Bartymeusz zawołał do Jezusa: „Rabbuni”. Tak zwróciła się do Jezusa przy pustym grobie Maria Magdalena. I ona nie zgadzała się z istniejącą sytuacją. Nie akceptowała jej. Ona i on widzieli, że może być inaczej. Bartymeusz kiedy przejrzał, zachwycił się Jezusem. Został przez Niego pochwycony. Oszalał, a wniosek jest jeden – muszę na miłość Jezusa odpowiedzieć życiem.

Na dobry początek czasu przygotowań do pielgrzymki przeczytaj tę historię – Mk, 10, 46-52.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL