Nowy numer 12/2019 Archiwum

Gdzie umieszczam moje serce?

Drugie z siedmiu letnich spotkań z Ewangelią według o. Antoniego K. Dudka OFM.

Ewangelia o synach marnotrawnych – przeczytaj koniecznie: Ew. wg św. Łukasza 15, 11-32.

Co jest moim majątkiem? Co dla syna było majątkiem: towarzystwo, chęć przeżycia przygody, miłości opłacane? Największe bogactwo zostawił. To był jego dom, ojciec i brat. Obraził tatę i skrzywdził go, ale ciągle wiedział, gdzie trzeba wrócić. Ojciec, mimo że odsunięty, jest z nim w sposób niewidoczny. Wędruje za nim i, choć jest daleko, jest. I zawsze kocha i tęskni za synem.

Co jest moim majątkiem? Gdzie umieszczam serce lub komu je oddaję?

Drugi syn mówi: „Twój syn”. Boimy się zaryzykować miłości. Nie mówi „brat”, ale „syn”. Wieje zimnem, chłodem. Ojciec przyjmuje jednego i drugiego syna, ale oddać brata bratu nie może. Nie włoży w nasze serca wrażliwości i otwarcia się na brata.

Co jest moim majątkiem? To jedno z fundamentalnych pytań, które nam przyniósł Jezus, a jego ważność potwierdza życie, nasza codzienność. Tam będzie i serce moje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL