Nowy numer 12/2019 Archiwum

Radość owocem Ducha Świętego

Siostry misyjne zapraszają do Opola na Sisters Mob.

Pełne radości spotkanie odbędzie się na opolskim rynku w niedzielę 5 sierpnia o 13.00.

- Chcemy ukazać naszą radość płynącą z miłości do Jezusa. Chcemy ją ukazać i nią się podzielić - mówi s. Agnieszka Królikowska ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego.

- Źródłem naszej radości jest pójście za głosem powołania, a także przebywanie we wspólnocie, bycie z innym w naszych misjach, a więc służba chorym, dzieciom, młodzieży - wylicza s. Hanna Kulaszewska.

W niedzielnym spotkaniu, na które zaproszony jest każdy, weźmie udział ponad 20 sióstr misyjnych nie tylko z Polski, ale też m.in. z Ukrainy, Słowacji i Niemiec. Będzie okazja, by z nimi porozmawiać czy wspólnie zatańczyć. - Dlatego zachęcamy, by zabrać ze sobą wygodne buty - uśmiecha się s. Agnieszka.

Sisters Mob na Rynku
Siostry Misyjne SSpS

Siostry wraz z młodzieżą z Nysy przygotowują też pantomimę, w której opowiedzą o rozmaitych powołaniach, jakimi Pan Bóg obdarza ludzi.

- By odkryć swoje powołanie potrzeba stanięcia w prawdzie. Potrzeba wiele modlitwy, a także odwagi, by nie bać się pójść za rozpoznanym głosem - mówi s. Hanna. I dodaje, że Sisters Mob będzie również okazją, by posłuchać, jak siostry poznawały swoje powołanie.

Hasło spotkania brzmi „Odkrywamy radość”. - Chcemy ukazać, jak piękne jest życie w bliskości Boga, a także podzielić się tym, w jaki sposób zmieniło się nasze życie, gdy zaprosiłyśmy Jezusa w naszą codzienność - mówi s. Agnieszka. Dodaje też, że w codzienności radość pielęgnują między innymi przez służbę innym. - Założyciel naszego zgromadzenia, św. o. Arnold Janssen mówił, że ludzie radości są silni w miłości bliźniego - podkreśla s. Agnieszka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL