Nowy numer 8/2019 Archiwum

Z Księgą Wyjścia

W drugiej połowie lipca w Babicach k. Raciborza odbywały się rekolekcje Oazy Nowego Życia II stopnia.

Uczestniczyła w nich prawie trzydziestoosobowa grupa młodzieży z diecezji gliwickiej, opolskiej i archidiecezji częstochowskiej. – Formacja podstawowa Ruchu Światło–Życie, czyli wakacyjne rekolekcje oazowe trzech stopni i spotkania w ciągu roku, otwiera drogę do pełnego życia wiarą – mówi ks. Piotr Dyduch.

– To tak, jakbym wykopał się spod ziemi i nagle zobaczył, że jest świat, mogę żyć. Jednak tak naprawdę to dopiero jest początek. Kiedy ktoś już wyjdzie spod ziemi, nie będzie siedział na krawężniku, ale raczej pójdzie zachwycać się drzewami, kwiatami, górami, ludźmi… Taka jest wizja w Ruchu. Nasze rekolekcje są przeżyciowe, chodzi o doświadczenie osobistej relacji z Bogiem. Wspólny jest piętnastodniowy schemat oparty na tajemnicach Różańca i przeżywanie wydarzeń całego roku liturgicznego w krótkim czasie – tłumaczy. W praktyce wygląda to tak, że każdego dnia rekolekcji myślą przewodnią na wszystkich trzech stopniach jest kolejna tajemnica różańcowa. Różny jest natomiast program kolejnych lat formacji.

Oazowicze w Babicach na podstawie Księgi Wyjścia przeżywali wyjście z niewoli grzechu i uczestniczyli w szkole liturgii. Ks. Piotr Dyduch, który jest moderatorem Ruchu w diecezji gliwickiej, prowadził rekolekcje razem z dziewięcioma animatorami, wśród których było dwóch kleryków.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL