Nowy numer 42/2019 Archiwum

Gdzie będzie Msza św. i śniadanie?

W strumieniu opolskim w środę będą zmiany w rytmie pielgrzymkowego dnia.

W środę mamy uroczystość Wniebowzięcia NMP i będę zmiany w naszym pielgrzymkowym planie dnia - poinformował ks. Marcin Ogiolda, szef Pieszej Pielgrzymki Opolskiej. Pierwsza zmiana dotyczy miejsca i godziny Mszy św.

- Parafia św. Wawrzyńca, która jest dużą wspólnotą, ma swój harmonogram Mszy Świętych, dlatego pielgrzymkowa Eucharystia będzie odprawiona w Dolnej, tuż za plebanią. Rozpocznie się o 7.30 - podaje ksiądz przewodnik. I dopowiada, że w związku z tym nie będzie tradycyjnego śniadania w Dolnej, ponieważ mieszkańcy chcą uczestniczyć razem z pielgrzymami w Eucharystii.

- Śniadanie będzie w Strzelcach Opolskich. Zatrzymamy się w szkole, którą mijamy po drodze. Tam będzie czekało na nas obfite śniadanie - mówi ks. Ogiolda.

Jest i zmiana związana z Jemielnicą, która w środę 15 sierpnia świętuje odpust parafialny. - Będziemy mieli postój na boisku, ale w tym roku mieszkańcy nie przygotują obiadu. Zachęcam, by we wtorek zaopatrzyć się w dodatkowy prowiant na środę - przewodnik poinformował pielgrzymów.

W strumieniu opolskim wędruje 950 osób. Liczba ta już za kilka godzin na Górze św. Anny powiększy się o pielgrzymów „dwójki” żółtej z Kędzierzyna-Koźla i „dwójki” zielonej z Krapkowic, którzy we wtorkowy poranek wychodzą na szlak.

Z kolei w środowy poranek do strumienia opolskiego dołączy franciszkańska „jedynka” czerwona oraz głubczycka „piątka” pomarańczowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL