Nowy numer 42/2019 Archiwum

O dar życia wiecznego

– Nie miał pogrzebu swego, nie ma grobu swego. Niech ta tablica mobilizuje nas, by modlić się za ks. Krzysztofa – powiedział bp Andrzej Czaja.

Rok upłynął. Według przepisów państwowych ks. Krzysztof Grzywocz przez 10 lat ma status zaginionego. Ale chcę powiedzieć – jako wasz biskup – jeśli nawet żyje, to módlmy się wiele do Miłosierdzia Bożego o łaskę życia wiecznego. To mu na pewno nie zaszkodzi. A jeśli nie żyje, to mu tego bardzo potrzeba – bp Andrzej Czaja mówił w Kamieniu Śląskim podczas uroczystości poświęcenie pierwszej tablicy pamiątkowej. Tablica została wmurowana na dzwonnicy na placu przed sanktuarium św. Jacka.

Podobne tablice umieszczone zostały w Opolu na domu, w którym ks. Grzywocz mieszkał, a także w Szwajcarii: przy krzyżu na szlaku, po którym ostatni raz podążał, oraz w kościele w Betten, w którym przez 9 lat posługiwał podczas wakacyjnego zastępstwa.

– Chcemy w ten sposób zadbać o to, by pamięć o nim nie zaginęła. Ale jednocześnie to poświęcenie tablicy w tym miejscu niech będzie sygnałem, abyśmy już bez najmniejszych lęków czy obaw modlili się o dar życia wiecznego za śp. ks. Krzysztofa Grzywocza – podkreślił bp Czaja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL