Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ludzie boją się takich spotkań

- Służyłem w Bożym Grobie prawie 10 miesięcy i nigdy nie pomyślałem, że tak można na to patrzeć - o. Antoni K. Dudek OFM.

Przeczytaj Mk 16,9.

Myślę o Marii z Magdali choć patrzę na obraz Matki Bożej z Jasnej Góry, bo to jutro Jej święto.

Święty Grzegorz Wielki mówi, że Maria Magdalena kilka razy patrzyła na kamienną ławę Bożego grobu, na której spoczywał Jezus. Apostołowie spojrzeli raz i poszli. Ona patrzyła wielokrotnie: „Szukałam mojego ukochanego na moim łożu” – tak mówi Pieśń nad Pieśniami. Czyli kamienna płyta w Bożym grobie to łóżko ślubne z Jezusem, a krzyż jest momentem, w którym Chrystus zawiera z nami małżeństwo. Półka grobowa staje się łożem poślubnym.

Tak myśli ktoś, kto jest zakochany do wariactwa. Wyrzucił z niej Jezus siedem złych duchów. Ona była absolutnie oddana złu. On ją z tego uwolnił. Nie odejdzie, aż Go spotka. Została zdobyta. I wszystko inne przestaje być ważne. Powiedział jej: „Mario”. To samo powtarza się kilkakrotnie w Biblii: „Abrahamie”, „Szawle”, „Mojżeszu”…, a ona mówi: „Mój”.

Czy mam taką relację z Jezusem? Czy tak samo mogę powiedzieć, że On jest „mój”? Ludzie boją się takich spotkań. Boimy się mieć jakąś relację z Nim. Wolimy mieć innych bogów: pieniądze, źle pojętą wolność itp.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL