Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Żałoba w Paczkowie

Z powodu niedzielnej tragedii odwołano wszystkie imprezy, flagi zostają opuszczone do połowy, odprawiona będzie też Msza św. Śledztwo trwa.

W związku z tragicznym wypadkiem, który miał miejsce 2 września na Ścieżce Widokowej Bramy Nyskiej w Paczkowie, Artur Rolka, burmistrz gminy Paczków, ogłosił trzydniową żałobę na terenie gminy Paczków. Składając osobom poszkodowanym oraz rodzinom ofiary głębokie wyrazy współczucia, zapewnił o chęci udzielenia im pomocy.

Żałoba trwać będzie od poniedziałku 3 września do środy 5 września. Z tego powodu odwołane zostają wszystkie imprezy o charakterze rozrywkowym przygotowywane przez placówki miejskie i gminne, a także obchody Europejskich Dni Dziedzictwa 2018 „Niepodległa dla wszystkich”, zaplanowane na 7 i 8 września. Włodarz apeluje też do instytucji publicznych o opuszczenie flag do połowy masztu.

Także 5 września o godz. 6:30 w kościele pw. św Jana Ewangelisty w Paczkowie odbędzie się Msza św. w intencji zmarłej oraz o powrót do zdrowia osób poszkodowanych.

Równolegle trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii. Na razie, decyzją inspektora nadzoru budowlanego, taras widokowy przy zabytkowej wieży nie jest udostępniany turystom. Władze miasta zastanawiają się nawet nad rozbiórką części konstrukcji.

Śledztwo - na razie prowadzone "w sprawie sprowadzenia katastrofy związanej z zawaleniem się budowli" (a nie przeciwko komukolwiek) - prowadzi nyska prokuratura. Obiekt niedawno przeszedł przegląd techniczny, część desek podestu została wówczas wymieniona, a część przeszła konserwację.

Przypomnijmy:

Po południu 2 września doszło do zarwania się tarasu widokowego wieży przy ulicy Wojska Polskiego. W wyniku upadku z wysokości mniej więcej trzeciego piętra zginęła 37-letnia kobieta, a dwie inne osoby zostały ranne. 50-letnia kobieta w ciężkim stanie została przewieziona do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, druga ofiara - 40-letni mężczyzna - odniósł lżejsze obrażenia.

W tym dniu w Paczkowie świętowano Wojewódzkie Dożynki. Po wypadku wieczorną część imprezy odwołano.

Czytaj też TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama