Nowy numer 3/2021 Archiwum

Marianki, przywieźcie dobry humor

Trwają zapisy na tegoroczną diecezjalną Pielgrzymkę Dzieci Maryi na Górę św. Anny.

Pielgrzymka odbędzie się w dwóch terminach: od 28 do 30 września dla grup z kluczborskiego i opolskiego rejonu duszpasterskiego oraz od 12 do 14 października dla grup z rejonów nyskiego i raciborskiego.

W obu terminach spotkania rozpoczną się w piątek o 18.00, a zakończą w niedzielę przed południem.

W tym roku marianki spotkają się pod hasłem "Oto ja, służebnica Pańska".

W planie pielgrzymki m.in.: wspólna modlitwa, codzienna Msza św., pogodne wieczory, spotkania w grupach wiekowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnia Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Rudolfa Pierskały, która w bazylice św. Anny rozpocznie się o 11.00.

Noclegi przewidziane są w Domu Pielgrzyma, a zgłoszenia grup przyjmowane są za pośrednictwem formularza internetowego, do którego link znajduje się na stronie dompielgrzyma.pl/wkrotce-u-nas/ przy terminach obu turnusów pielgrzymki. Należy podać m.in. liczbę dziewcząt, które wezmą udział w pielgrzymce, oraz nazwisko opiekuna grupy.

- Proszę, by przywieźć ze sobą śpiwory, modlitewniki "Droga do nieba", stroje mariańskie i sztandary. I oczywiście dobry humor - informuje ks. Mariusz Sobek, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi.

Duszpasterz prosi też opiekunów parafialnych wspólnot o wskazanie jednej marianki (od VII klasy szkoły podstawowej, z niebieskim medalikiem) do otrzymania wyróżniającego dyplomu biskupa opolskiego. Na zgłoszenia czeka do 24 września (msobek@poczta.fm lub 695 331 715 - po 19.30).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama