Nowy numer 47/2020 Archiwum

W Boguszycach wystartują mistrzostwa świata

To mistrzostwa w… myciu rąk.

W najbliższy piątek (14 września) o godz. 9.10 rozpocznie się ogólnopolska kampania pn. "Mistrzostwa świata w myciu rąk". Jej oficjalna inauguracja odbędzie się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Boguszycach.

- Higiena wśród dzieci to poważny problem. Sami dorośli często nie wiedzą, jak poprawnie myć ręce, więc nie przekazują tej wiedzy maluchom. Większość z nich poświęca zaledwie kilka sekund na mycie rąk, a później ich nie wyciera. A przecież na wilgotnych rękach rozwija się jeszcze więcej bakterii! Jestem tatą i wiem, że dbałość o higienę trzeba rozwijać już od najmłodszych lat. Dobrze umyte dłonie to przecież ochrona przed wieloma chorobami - podkreśla Kazimierz Mazur, aktor filmowy i teatralny oraz tata, który jest ambasadorem tej kampanii. Właśnie on przeprowadzi zajęcia na temat mycia rąk z przedszkolakami z Boguszyc.

Na potrzeby kampanii stworzono stronę internetową Akademia Czystości (www.akademiaczystosci.pl), na której nauczyciele i rodzice dzieci w wieku przedszkolnym znajdą Niezbędnik Mistrza, a w nim zbiór materiałów przydatnych w prowadzeniu zajęć dla dzieci na temat mycia rąk. Organizator kampanii - firma Higma Service - ogłosiła konkurs dla przedszkoli z całej Polski. Zadanie konkursowe polega na przeprowadzeniu ciekawych zajęć na temat mycia rąk.

- Chcemy zachęcić jak najwięcej przedszkoli do włączenia się do akcji. Przedszkola mogą korzystać z materiałów zamieszczonych w Niezbędniku Mistrza, a następnie przeprowadzić na ich podstawie zajęcia. Liczy się kreatywność i jak największe zaangażowanie dzieci - mówi Aleksandra Węglarz, koordynatorka kampanii.

Zgłoszenia do konkursu do 19 czerwca 2019 r., a szczegóły - na stronie internetowej kampanii.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama