Nowy numer 49/2020 Archiwum

Do rozdzielenia ponad 4 miliony

Do 7 października potrwa głosowanie mieszkańców na wnioski złożone w Budżecie Obywatelskim Miasta Opola na 2019 rok.

- W tej edycji Budżetu Obywatelskiego wprowadziliśmy nowy model oparty na dwóch kategoriach zadań: ogólnomiejskich i dzielnicowych. Nowością jest także całkowite zniesienie kryterium wieku, dzięki czemu głosować na wybrane zadania może każdy mieszkaniec Opola, przy czym osoby poniżej 16. roku życia za zgodą opiekuna prawnego - wyjaśnia Aleksandra Zwarycz, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Opola.

W Budżecie Obywatelskim Opola na 2019 rok do głosowania dopuszczonych zostało 96 wniosków, w tym 62 ogólnomiejskie i 34 dzielnicowe.

Głosować można od 1 do 7 października, a swój głos można oddać w wyznaczonych punktach do głosowania, m.in. w Ratuszu, Solarisie i Centrum Informacyjno-Edukacyjnym „Senior” (lista wszystkich punktów - TUTAJ) lub internetowo na stronie bo.opole.pl.

Aby zagłosować w formie elektronicznej konieczny jest dostęp do telefonu komórkowego, na który przychodzi zwrotnie SMS z kodem do potwierdzenia udziału w głosowaniu. Na jeden numer telefonu może przyjść maksymalnie 5 kodów SMS.

Mieszkańcy Opola, którzy z powodów niepełnosprawności w stopniu znacznym, a także występujących znacznych ograniczeń w samodzielnym poruszaniu nie będą mogli udać się do wyznaczonych punktów do głosowania, mają możliwość oddania głosu w mobilnym głosowaniu. W tym celu należy zgłosić zamiar uczestnictwa w głosowaniu mobilnym pod numerem telefonu: 77 44-61-568 (w godzinach pracy Urzędu Miasta).

Każdy mieszkaniec może zagłosować tylko jeden raz, maksymalnie na 9 zadań, w tym: 3 zadania ogólnomiejskie makro, 3 zadania ogólnomiejskie mikro oraz 3 zadania dzielnicowe w rejonie, w którym zamieszkuje.

- Budżet Obywatelski Opola na 2019 rok to rekordowa kwota 4 miliony 300 tysięcy zł, w tym: 1,1 miliona zł na zadania ogólnomiejskie oraz 3,2 miliony zł na zadania dzielnicowe - podkreśla Aleksandra Zwarycz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama