Nowy numer 42/2019 Archiwum

100 na 100

W październiku i listopadzie odbędą się weekendowe przejścia Drogą św. Jakuba. Zapraszają członkowie grupy "Pielgrzymi Opolscy".

We wrześniu opolscy caminowicze świętowali 10. rocznicę otwarcia Drogi św. Jakuba wytyczonej z Góry św. Anny do Brzegu. Oczywiście świętowali w drodze, jubileuszowym przejściem ze Skorogoszczy.

Natomiast w październiku i listopadzie zapraszają wszystkich chętnych na wspólne weekendowe przejścia szlakiem jakubowym zatytułowane „100 na 100”. Sto kilometrów na sto lat Niepodległości. Do wyboru aż pięć propozycji. A może... po co wybierać? Warto zaplanować wszystkie pięć.

W niedzielę 14 października przejście na trasie Rogów Opolski - Opole. Rozpoczęcie Mszą św. o 10.00 w kościele Świętych Filipa i Jakuba w Rogowie Opolskim. Zakończenie przy katedrze. Do pokonania 24 kilometry.

W sobotę 27 października pielgrzymi spotkają się w drodze ze Skorogoszczy do Dobrzenia Wielkiego. Rozpoczęcie Mszą św. o 10.00 w kościele św. Jakuba w Skorogoszczy. Do pokonania 22 kilometry.

W niedzielę 28 października przejście z Dobrzenia Wielkiego, gdzie rozpoczęcie zaplanowane jest o 9.00 Mszą św. w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej, do katedry w Opolu. Trasa liczy 17 kilometrów.

W sobotę 10 listopada pielgrzymi pójdą z Góry św. Anny do Kosorowic. Rozpoczęcie o 10.00 Mszą św. w bazylice św. Anny. Do przejścia 21 kilometrów.

W niedzielę 11 listopada odbędzie się przejście na trasie z Kosorowic do katedry w Opolu. Rozpoczęcie Mszą św. o 10.00 w kościele św. Jana Nepomucena w Kosorowicach. Trasa ma 21 kilometrów.

Obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie udziału.

Organizatorem jest stowarzyszenie „Pielgrzymi Opolscy”. Więcej informacji oraz zgłoszenia - tel. 507 456 729, e-mail: opole@camino.net.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL